Ana sayfa » Mobil » ZTE Axon 20 5G ile hayaller gerçek oldu! “İşte karşınızda dünyanın ilk…”

ZTE Axon 20 5G ile hayaller gerçek oldu! “İşte karşınızda dünyanın ilk…”

ZTE Axon 20 5G ile hayaller gerçek oldu! “İşte karşınızda dünyanın ilk…”

Yıllardır düşlerimizi süsleyen kamera teknolojisi nihayet ZTE Axon 20 5G ile gerçek oluyor. Ekran altı kameralı telefon 1 Eylül’de geliyor!

Bir süredir çeşitli iddiaların güdümünde olan; ancak bugün yepyeni bilgiler ile ortaya çıkan ZTE Axon 20 5G, yıllardır hepimizin hayal ettiği ekrana gömülü ön kamerayı gerçek kılacak. Çentikli ekranların hayatımıza girmesiyle görmeye alıştığımız tek tip telefonlar, her kesime hitap edemediğinden fazlasıyla linç yiyordu. Özellikle son iki yıldır hemen hemen her cihazda karşımıza çıkan damla çentikli ve delikli ekranlar, hem üreticilere hem de kullanıcılara bıkkınlık vermeye başlamıştı.

ZTE Axon 20 5G

Bu doğrultuda çalışmalar yapan üreticiler, ekran altı kamera için kolları sıvamıştı. Bir süredir devam eden çalışmalar ise 8 Haziran tarihinde sonuç vermiş, VisionOX isimli ekran üreticisi OLED panelli ekranların altına kamera yerleştirmeyi başarmıştı. ZTE‘de durumdan istifade yeni cihazında bu teknolojiyi kullanabilmek için üreticiyle masaya oturmuş, nihayetinde de anlaşmaları yapmıştı. Bugün gerek render görüntüleriyle, gerekse video klibiyle ortaya çıkan ZTE Axon 20 5G ise, pazardaki tüm üreticileri alaya aldı.

Videoda görüldüğü gibi hem damla çentikli, hem delikli, hem de pop-up kameraları dalgaya alan ZTE, yeni telefonunda ekran altı kamera kullanacağını bir kez daha tescillemiş oldu. Cihazın 1 Eylül tanıtılacak olması da heyecanı üst seviyeye çekti. Cihazın teknik özellikleri ise şu şekilde bizleri karşıladı:

  • 6.92 inç FHD+ çözünürlükte OLED ekran
  • Ekrana gömülü vaziyette 32 MP ön kamera
  • Snapdragon 765G işlemci
  • 12GB RAM/256GB depolama
  • 4.120 mAh pil
  • Ekrana gömülü parmak izi sensörü
“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.