Ana sayfa » Mobil » BlackBerry efsanesi geri dönüyor! Hemde 5G ile birlikte

BlackBerry efsanesi geri dönüyor! Hemde 5G ile birlikte

BlackBerry efsanesi geri dönüyor! Hemde 5G ile birlikte

BlackBerry uzun zamandır süren sessizliğini bozdu; Yeni BlackBerry’nin 2021 yılında satışa sunulması bekleniyor.

Bir döneme damga vuran ve özellikle iş insanları tarafından tercih edilen BlackBerry telefonlar uzun süren sessizliğini bozuyor. TCL firması tarafından satın alındıktan sonra satış rakamlarında istediğini alamayan firma bu yıl başında yollarını ayırmıştı. Güvenlik markası olan Onward Mobility ile tekrar yeni bir model geliştirmeye çalışan firma 2021 yılında yeni akıllı telefonunu satışa sunmayı hedefliyor. Foxconn‘un bir yan kuruluşu olan FIH Mobile tarafından üretilecek ve Onward Mobility tarafından satışı yapılacak telefonun ilk olarak Amerika‘da satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

BlackBerry

BlackBerry 5G özellikleri nasıl olacak

Onward Mobility firması tarafından yapılan açıklamaya göre güvenliğin ön planda tutulacağı telefonda “uçtan uca güvenlik çözümleri paketi” sunulacağı belirtiliyor. Tasarım olarak BlackBerry‘nin klasikleşmiş fiziksel klavyesinin bulunması beklenen telefon 5G desteği ile geleceği söylentiler arasında yer alıyor. 2021 yılında çıkması beklenen telefonun orta seviye ve daha çok iş amaçlı kullanıma yönelik olacağı ön görülüyor. Key2 Lite 64gb modeli hala satılan BlackBerry’nin yeni çıkaracağı telefon hakkında donanım bilgisi bulunmuyor.

Ülkemizde de oldukça sevilen ve bir döneme damgasını vuran BlackBerry‘nin yeni çıkaracağı akıllı telefonlarda piyasaya hakim olan Çinli üreticilerle mücadele edecek olması nedeniyle işi bir hayli zor gözüküyor. Yine de kendi tarzı olan qwerty klavyesi ile akıllı telefon pazarında yer edinebilir; bekleyip göreceğiz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.