Ana sayfa » TikTok » TikTok yeni anlaşmalar ile pazar kaybını kapatma peşinde

TikTok yeni anlaşmalar ile pazar kaybını kapatma peşinde

TikTok yeni anlaşmalar ile pazar kaybını kapatma peşinde

Hindistan gibi büyük birçok pazarda yasaklanan TikTok, yeni anlaşmalar peşinde. ABD’de de yasaklanması an meselesi olan uygulama Oracle’a satılabilir.

TikTok’un en önemli pazarlardan biri olan Hindistan’da yasaklandığı ve Amerika Birleşik Devletleri’nde de aynı sorunla karşı karşıya olduğu bir dönemde, ilk müzik ortaklığını duyurdu. TikTok, UnitedMasters ile ortaklık anlaşması yaptıklarını ilan etti. Oracle ise satın alma görüşmelerinde.

ByteDance‘e ait TikTok, bağımsız müzik dağıtıcısı UnitedMasters ile bir müzik dağıtım ortaklığı duyurdu. Artık TikTok, sanatçıların platforma girmesine ve ardından şarkıları doğrudan diğer müzik akışı hizmetlerine dağıtmasına izin verecek.

Bu yeni anlaşma, sosyal video uygulamasında genç müzik hayranlarına ulaşmak için kolay iyi bir strateji gibi görünüyor. Bu sayede artık geleneksel plak şirketlerini aşabilen, bağımsız sanatçılar için ulaşılması daha kolay hale gelecek. TikTok, platformun Lil Nas X, Ambjaay, StaySolidRocky, Powfu, BENEE, Y2K, bbno$ ve diğerleri dahil olmak üzere birçok sanatçının büyümesine yardımcı olduğunu söylüyor.

Öte yandan UnitedMasters, son 18 ayda 400.000’den fazla sanatçı ile toplam 5 milyar akış ve yarım milyonun üzerinde parça çıkarılmasını sağladı. Şirket, dağıtımını yaptığı müzik gelirinden yüzde 10 pay alıyor ve sanatçıların haklarını korumalarına izin veriyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde devam eden TikTok ile ilgili olayda bir başka ilginç gelişme yaşandı. Satın alma görüşmelerine yeni bir oyuncu daha katılmış durumda. Microsoft, TikTok’un Amerika Birleşik Devletleri’ndeki işini satın almak için ByteDance ile görüşmelerde bulunurken, Oracle da hisse almak isteyen şirketler kervanına katıldı.

Rapora göre, yazılım devi TikTok’un ana şirketi ByteDance ile ön görüşmeler yaptı ve ayrıca General Atlantic ve Sequoia Capital gibi risk sermayesi şirketleriyle de temas halinde.

Oracle’ın TikTok’un ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki işini satın almayı “ciddi olarak düşündüğü” söyleniyor. Gelişme, Donald Trump’ın TikTok‘a ABD’deki işini 90 gün içinde satması için bir emir imzaladığı an yaşanmasından kaynaklanmakta.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.