Ana sayfa » Mobil » OnePlus Nord kesmedi; Redmi Note 8 katili OnePlus Clover yolda!

OnePlus Nord kesmedi; Redmi Note 8 katili OnePlus Clover yolda!

OnePlus Nord kesmedi; Redmi Note 8 katili OnePlus Clover yolda!

BBK Electronics çatısı altındaki OnePlus daha geniş kitlelere hitap etmek istiyor. Öyle ki OnePlus Clover, uygun fiyat etiketi ile geliyor!

Geçtiğimiz haftalarda tanıtılan ve OnePlus‘ın ilk orta segment modeli olması sebebiyle dikkat çeken Nord, bazı insanları hem fiyatıyla, hem de plastik kapağıyla üzmüştü. Bunun arkasından çıkan haberler, yeni ve orta segment bir cihazın da yolda olduğunu gösterirken ortaya çıkan birtakım görüntü “OnePlus Nord Lite mı geliyor?” dedirtmişti; ancak gün geçtikçe netleşen konu, şirketin yeni bir model üzerinde çalıştığını ortaya koymuştu. Hatta geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Geekbench testleri, OnePlus Clover‘ı ilk kez karşımıza çıkarmıştı. Peki yeni OnePlus Clover hakkında neler biliyoruz?

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Geekbench testlerine göre Redmi Note 8‘in Snapdragon 665‘inden daha başarılı olan Snapdragon 660‘dan güç alacak olan OnePlus Clover, 4GB RAM ile birlikte gelecek. Cihaz testten aldığı puanlar ile de rakiplerini ürkütecek. Tek çekirdekte 336 puan, çok çekirdekte ise 1.495 puan alan yeni model, geçtiğimiz günlerde haberlerimize de konu olmuştu. Bugün de TUV Rheinland sertifikası ile gündeme gelen telefon, şarj tarafında alması gereken sertifikaları aldı.

Alınan sertifikaya göre 18W hızlı şarj desteği sunacak olan OnePlus Clover, 5G desteği sunmayacağından pazarda uygun fiyatlı bir şekilde bizleri karşılayacak. Tüm bunların yanı sıra cihaz, Türkiye gibi pazarlarda OnePlus’ın duyurulmasına olanak sağlayacak. Neticede Türkiye, orta segment cihazlar için oldukça avantajlı bir pazar. Ve bu tarz pazarlarda başarı sağlayan üreticiler, uygun fiyatlı akıllı telefonlar ile kullanıcıları cezbettiğinden bu kadar büyükler. OnePlus ise sadece üst segment cihazlar üreterek ülkemizde geniş kitlelere hitap edemiyor. Bu da OnePlus modellerini kaliteli kılıyor; ancak şirket böyle giderse daha uygun fiyatlı cihazları pazara sunacak ve kaliteden ödün verecek.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.