Ana sayfa » Mobil » Android için Chrome hızlı sayfalar özelliğine kavuşuyor!

Android için Chrome hızlı sayfalar özelliğine kavuşuyor!

Android için Chrome hızlı sayfalar özelliğine kavuşuyor!

Android için Chrome yeni sürümü ile hızlı sayfalar özelliğine kavuşacak. Peki, bu hızlı sayfalar özelliği nasıl çalışacak?

Bildiğiniz gibi Android için Chrome, platformdaki en hızlı ve güvenilir tarayıcılar arasında yer alıyor. Çoğu Android telefonlarda önyüklü olarak gelen Chrome‘a sürekli eklenen yeni özellikler, tarayıcı yavaşlatmadığı gibi web deneyimini de geliştirmeye yardımcı olmuştu. Bugün ise Chrome‘a hızlı sayfalar özelliğinin geleceği açıklandı.

Chrome Beta v85 sürümünde test edilen bu özellik temel olarak sayfaların yüklenme hızını arttırmıyor. Sadece kullanıcılara etiket sunan bu özellik, Google’ın Temel Web Vitals programından yararlanıyor. Bu program sayesinde hızlı yüklenen web sitelerinin detaylarında “Hızlı Sayfa” etiketi beliriyor. Kullanıcılar dilerlerse bu etikete tıklayarak ayrı bir favori oluşturabiliyor.

Android için Chrome

Özellikle dışarıda hücresel veri açıkken fazla veri kullanmak istemeyenlerin imdadını yetişecek olan bu özelliğin önümüzdeki günlerde final sürüme de gelmesi bekleniyor. Eğer Chrome’un kullanım deneyimi arttıracak bu özelliğini şimdinden kullanmak istiyorsanız aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

  1. Adım: Buradan Chrome’un Beta sürecine Play Store üzerinden dahil olun ve uygulamayı indirin.
  2. Adım: Chrome Beta sürümünü açın ve arama bölümüne chrome://flags yazın.
  3. Adım: chrome://flags bölümünden Make Searches and Browsing Better’ı bulun ve aktif edin.

Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra hızlı sayfalar özelliğini kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu özelliğin nihai sürüme ise önümüzdeki ay gelmesi bekleniyor. Bakalım bundan sonraki Chrome yeniliği ne olacak?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.