Ana sayfa » Mobil » ZTE A20 5G, Axon 20 5G olarak Tanıtılacak! İşte Tanıtım Afişi ve Tarihi

ZTE A20 5G, Axon 20 5G olarak Tanıtılacak! İşte Tanıtım Afişi ve Tarihi

ZTE A20 5G, Axon 20 5G olarak Tanıtılacak! İşte Tanıtım Afişi ve Tarihi

Bugün Weibo’daki resmi sayfada ekran altı kameralı ZTE Axon 20 5G afişi ortaya çıktı. Afişte cihazın görseli ve tarihi de yer aldı.

Geçen hafta çok sayıda sertifika sayfasında ZTE A2121 model numaralı bir telefon göründü. Böylece Çinli üreticinin A2020 kod adlı ZTE Axon 10 Pro 5G‘nin halefini getireceğini gördük. Şirketin CEO‘su, bunun ekran altı kameralı ilk telefon olacağını söyledi ve bugün Weibo’daki resmi sayfada ZTE Axon 20 5G olarak adlandırılacağı ortaya çıktı. Yeni cihaz, iki hafta sonra 1 Eylül’de piyasaya sürülecek.

Axon 20 5G, dünyadaki ekran altı kamerası olan ilk akıllı telefon olmayacak, ancak ticari olarak satılan ilk akıllı telefon olacak. Akıllı telefon endüstrisinin karşılaştığı ana engellerden biri olduğundan, ZTE’nin bir ekran aracılığıyla zayıf ışık geçirgenliğini atlatmayı nasıl başardığını merak ediyoruz.

Axon

Axon 20 5G

Ekran paneli muhtemelen, Çin‘in en büyük OLED üreticilerinden biri olan Visionox firması tarafından geliştirildi. Şirket, ekran altı kamera çözümünün Ar-Ge sürecini zaten tamamladı ve ekranın kameranın lensi etrafındaki piksel düzenlemesini optimize ederek çalışacağını söylüyor. Ancak bu, 4K veya hatta 1080p çekimler isteyen kullanıcılar için bir sorun olabilir. Bu tür merak verici detayları cihaz tanıtıldığında görebileceğiz.

Biz tahminler yapıp dururken cihaz TENAA’da çoktan ortaya çıktı ve bazı özellikleri belli oldu bile. 6.92 inç OLED ekran, 32 megapixel ön kamera, 64 megapixel ana kameraya sahip olacak ve gücünü ise Snapdragon 675g işlemcisinden alacak.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.