Ana sayfa » WhatsApp » WhatsApp çıkartma özelliğine beklenen yenilik geliyor!

WhatsApp çıkartma özelliğine beklenen yenilik geliyor!

WhatsApp çıkartma özelliğine beklenen yenilik geliyor!

WhatsApp çıkartma özelliğine hem iOS hem de Android cephesinde uzun zamandır beklenen yenilik gelecek. Artık çıkartma arama derdi sona erecek.

WhatsApp, bir süredir WhatsApp çıkartmalar özelliğini geliştirmek için çalışıyordu. Facebook‘un çatısı altında yer alan popüler mesajlaşma uygulaması geçtiğimiz haftalarda hem iOS hem de Android için animasyonlu çıkartma özelliğine kavuşmuştu. Her ne kadar bu animasyonlu çıkartmalar çok sınırlı olsa da 3. parti uygulamlar ile WhatsApp‘a sticker paketleri yükleyebiliyordunuz.

WhatsApp’ta sticker kullanmayı seven kullanıcılar, uygulamaya yüzlerce sticker eklemişti. Sticker sayısının artması ile maalesef ki kullanıcılar hangi sticker’ın nerede olduğunu bulmakta güçlük çekmeye başladı. Bu sorunun farkında olan WhatsApp da yeni özelliği ile sticker arama derdini sonlandırmayı planlıyor.

Sızıntıları ile ünlü olan WABetainfo’nun paylaşımına göre Android için WhatsApp Beta 2.20.198.5 sürümünde sticker arama özelliğinin testlerine başlanmış. Bu özellik sayesinde aynı WhatsApp’tan GIF arar gibi Sticker arayabileceksiniz. Ancak bu aramanın mevcutta olan stickerlar üzerinde mi yoksa internetten mi yapılacağı henüz bilinmiyor. Muhtemelen kullanıcıların WhatsApp’a eklediği stickerların alt metni olmadığı için bu arama aynı GIF gibi internet üzerinden yapılacak.

WhatsApp çıkartma

WhatsApp‘ın yeni özelliğini ne zaman herkesin beğenisine sunacağı henüz bilinmiyor. Tahminlerimize göre Eylül ayı içerisinde bu özellik hem iOS hem de Android kullanıcılarına sunulacak. Bundan sonraki WhatsApp’ın yeniliğini kestirmek çok güç. Ancak söylenene göre görüntülü konuşma ve grup sohbetleri için büyük çaplı bir yenilik 2020 yılı bitmeden bizleri karşılayacak.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.