Xiaomi Ağustos 18, 2020 22:00

Mi 10 Ultra Parçalama Videosu Yayınlandı. Bir Mühendislik Harikası!

Xiaomi, Mi 10 Ultra modelinin parçalarına ayırma videosunu yayınladı. İşte kamerasıyla büyüleyen Mi 10 Ultra'nın parçalanma videosu
Mi 10 Ultra Parçalama Videosu Yayınlandı. Bir Mühendislik Harikası!

Xiaomi, akıllara durgunluk veren 120 W kablolu hızlı şarj özellikli Mi 10 Ultra modelini piyasaya sürdü. şirketin kendisi, herhangi bir üçüncü taraf videoda gördüğümüzden daha fazla ayrıntıyı sergileyen, cihazın kendi içindekilere odaklanan güzel bir video yayınladı.

Klip yaklaşık iki dakikadır ve oldukça basittir, ucuz şakalar veya kelime oyunları yoktur, animasyonlar, yakın çekimler ve detaylar vardır. Arka paneli çıkarırken ilk gördüğümüz şey NFC yongası ve 50W kablosuz şarj için olan bobindir. Xiaomi, Mi 10 Ultra‘nın orijinal kablosuz şarj cihazına oturması durumunda 40 dakika içinde % 0’dan % 100’e çıkabileceği söyleniyor. Bir çok rakibinin kablo üzerinden dahi ulaşamayacağı hızlar.

Mi 10 Ultra Teardown

Mi 10 Ultra Teardown

Mi 10 Ultra iki parçalı bir pile sahip

4.500 mAh pil, çift hücreli çözümü sayesinde 23 dakikada şarj oluyor. Muhtemelen her iki pil de 60W hızla aynı anda şarj oluyor ve 120W hızında bir performans veriyor. Daha sonra kameranın üzerindeki koruma parçası kaldırılıyor ve Xiaomi lenslerin arkasındaki sensörleri ortaya çıkarıyor. Periskop kamera 48 mexapixel IMX586 sensörüne giden ışığı büker ve 5X değerinde yakınlaştırma sağlar.

Xiaomi bu telefonun içine tam üç soğutma çözümü uyguladı. Yonga seti, RAM, depolama ve modem için grafen-bakır sandviç; ön panelin altında buhar bulunan bakır bir soğutma odasıyla birleştirilmiş ek grafen levha; ve optik parmak izi tarayıcısı ile OLED arasında bulunan ve ısının 110 sq.cm ekran alanında çözülmesine yardımcı olan ek bir yüksek iletkenlik filmi.

Video ayrıca pilin hemen altında X ekseni titreşim motorunun bulunduğunu doğruladı. Ahize ise stereo ses için ikinci bir hoparlör görevi görüyor.

Önde Gorilla Glass 5 ve arkada Gorilla Glass 6 ile korunan bu benzersiz cihaz, 21 Ağustos Cuma günü ilk olarak Çin‘de 5,299 Çin Yuanından (760 $) başlayan fiyatlarla satılacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.