Ana sayfa » Mobil » Telefonlara Tatlı Bir Eylül Esintisi: Snapdragon 732G SoC

Telefonlara Tatlı Bir Eylül Esintisi: Snapdragon 732G SoC

Telefonlara Tatlı Bir Eylül Esintisi: Snapdragon 732G SoC

Qualcomm hız kesmeden yeni yonga setlerini çıkarmaya devam ediyor. Snapdragon 732G SoC Eylül ayında yeni orta segment telefonlara güç verecek.

Qualcomm, birkaç yıldır amiral gemisi ve orta seviye mobil çip segmentlerinin hakimiyetini yaşıyor ancak son zamanlarda MediaTek, 5G yonga setleri de dahil olmak üzere birçok etkileyici ürünle geri dönüş yaptı. Qualcomm, pazar liderliğini sürdürme çabasıyla, arka arkaya birkaç mobil işlemciyi piyasaya sürüyor. ABD şirketinin şimdi Eylül ayında Snapdragon 732G SoC olarak bilinen yeni bir orta sınıf  yonga setini piyasaya sürmeyi planladığı söyleniyor.

Yonga seti sırasıyla 2.3 GHz ve 1.8 GHz hızında çalışan iki Kyro 430 Gold ve altı Kyro 470 Silver çekirdeği kullanıyor. İşlemci ayrıca bir Adreno 618 GPU‘ya sahip olacak. Ayrıca Snapdragon 732G‘nin yalnızca 4G çipi olacağını da ekleyelim. 5G modemin dahil edilmemesinin nedeni maliyetten tasarruf etmek olabilir.

Söylentilere göre Snapdragon 732G, muhtemelen Snapdragon 730G‘nin yükseltilmiş bir versiyonu olacak. SD730, 2.2GHz’de saat hızına sahip 2x Kryo 470 Gold (Cortex-A76‘ya dayalı) ve 1.8GHz’de 6x Kryo 470 Silver (Cortex-A55‘e dayalı) gibi benzer bir yapıya sahiptir. Fark, habersiz yonga setindeki büyük çekirdeklerin daha yüksek saat hızıdır. Çipin ayrıca daha iyi AI performansı ile geleceği bildiriliyor.

Bu söylentinin güvenilir olup olmadığını kesin olarak söyleyemeyiz, ancak ufak bir iyileşmenin oyunlarda daha iyi performansa ve çipi kullanan akıllı telefonlar için günlük kullanımda daha iyi bir performansa dönüşmesini bekliyoruz.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.