Ana sayfa » Mobil » PUBG Gerçek Oldu! Bu Sefer Odaya Değil Azrail’e Doğru!

PUBG Gerçek Oldu! Bu Sefer Odaya Değil Azrail’e Doğru!

PUBG Gerçek Oldu! Bu Sefer Odaya Değil Azrail’e Doğru!

Oyun oynamayı çoğumuz severiz. Ancak Hindistan başta olmak üzere pek çok ülkede PUBG ölümü çağırıyor! Peki ama niçin?

India TV tarafından yayınlanan raporda, Andhra Pradesh‘te ikamet eden 16 yaşında Hindistanlı bir çocuğun sürekli  PUBG oynadığı için yiyecek ve su almamaya bağlı olarak ciddi dehidrasyondan yaşamını yitirdiği belirtildi. Aile hastalandıktan sonra öğrendiğinde, çocuk Eluru şehrinde özel bir hastaneye kaldırıldı. Çocukta daha da şiddetli ishal görülünce de cerrahi bir operasyon geçirmesi gerekti. Maalesef ameliyatı başarılı geçmedi ve yaşamını yitirdi.

PUBG veya Player Unknown’s Battlegrounds, dünya çapında en popüler Battle Royale oyunlarından biridir. Oyun cep telefonları, Xbox konsolu ve Windows PC için mevcuttur. Dikkat edilmediği takdirde diğer oyunlar gibi oyun da bağımlılık yapabilir. Bağımlılık genç oyuncular arasında yaygındır. Hatta Japonya’da oyun bağımlılığıyla paralel olarak gençler arasında gerçeklikten kopuş, aile ile iletişimi kesme ve sonunda yaşamsal faaliyetlerini bile sürdürememe gibi hayati problemler görülüyor.

Hindistan‘da bu yılın Ocak ayında PUBG bağlantılı bağımlılık kaynaklı ölüm vakası kaydedildi. Merhum, uzun süreli PUBG mobil oyunu nedeniyle beyin felci geçirdikten sonra ölen Harshal Memane adlı 25 yaşındaki bir adamdı. Pune şehrinden olan adam, oyunu oynarken sağ kolunu ve bacağını hareket ettiremediğinden şikayet etti. O, intraserebral hemorajiden muzdarip olduğu için aceleyle hastaneye kaldırıldı ve bu durum yakındaki bir hastanede teşhis edildi. Ne yazık ki bundan kurtulamadı ve birkaç dakika sonra öldü.

Çin’de oyun bağımlılığı ve buna bağlı sağlık sorunları, hükümeti özellikle çevrimiçi oyunlar için çeşitli kısıtlamalar getirmeye sevk etmiştir. Yüz tanıma, reşit olmayan oyuncuları tespit etmek için gerçek ad doğrulama ve oyun süresi kısıtlamaları gibi önlemler uygulamaya kondu. Böyle endişe verici bir eğilim devam ederse, yakında Hindistan’da da olabilir.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.