Ana sayfa » iPhone » iPhone 12 Çin yerine başka bir ülkede üretilebilir

iPhone 12 Çin yerine başka bir ülkede üretilebilir

iPhone 12 Çin yerine başka bir ülkede üretilebilir

Apple, ABD ve Çin arasındaki gerilim sebebiyle olsa gerek iPhone 12 modellerini Çin yerine başka ülkede üretmeye karar verdi.

Apple, iPhone 12 üretimini Çin yerine Vietnam’a kaydırmayı düşünüyor. Yeni bir bilgiye göre kısa bir süre önce Apple, montaj ortağı olan Luxshare tarafından işletilen bir fabrikayı, işçilerin ve tesisin yaşam koşullarını kontrol etmek için ziyaret ettiğini öne sürdü.

Apple Insider’a göre, Apple temsilcileri bölgedeki iPhone üretiminin uygulanabilirliğini kontrol etmek için Luxshare tesisini ziyaret etti. Luxshare Dış İlişkiler Müdürü Tang Due Bang, yerel medyaya, Van Trung Endüstri Parkı’ndaki fabrikanın doğru ölçekte olup olmadığını, uygun tesislere sahip olup olmadığını ve iPhone’ları monte etmeye başlamak için yatırım sermayesi olup olmadığını görmek için izlendiğini söyledi.

Foxconn Apple

Foxconn Apple

Apple, Luxshare’in Bac Giang’daki atölyesini iPhone üretim koşulları üzerine sürekli olarak araştırdı. Apple, hızlı tesisimizin burada kurulma hızından etkilendi. Aynı zamanda Apple, pratik araştırmalar yoluyla Bac Giang eyaletindeki potansiyeli ve çalışkan çalışanlarını çok takdir ediyor. ” Daha önceden bilmeyenler için Luxshare, Cupertino merkezli dev şirketin AirPods kulaklıklarını da üreten Vietnam şirketlerinden birisi.

Son zamanlarda şirket AirPods üretimini genişletmek için finansal destek aldı. Ayrıca buradaki 30 hektarlık fabrika, Apple’ın üretimi genişletme talebinde bulunmasının ardından, 5 ayda tamamlandı. Şu anda Luxshare yaklaşık 28.000 işçi çalıştırıyor ve iPhone montajı için onay alırsa bu sayı kolayca 50.000’den 60.000’e kadar çıkabilir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.