Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 17, 2020 15:30

Huawei Eyewear II; maalesef bu da Müfettiş Gadget gibi hissettirmeyecek!

Çinli teknoloji devi Huawei, yeni akıllı gözlüğü ile heyecan yaratıyor. Huawei Eyewear II maalesef Müfettiş Gadget gibi hissettirmiyor!
Huawei Eyewear II; maalesef bu da Müfettiş Gadget gibi hissettirmeyecek!

2013 yılında Google sayesinde gerçek olan; ancak bir türlü hayalimizdeki donanımı karşımıza çıkarmayan akıllı gözlükler, birçok firma gibi Huawei‘nin de ilgi odağı. Daha öncesinde Microsoft, Snapchat, Intel gibi bazı teknoloji şirketlerinin yatırım ve üretim yaptığı pazar, geçtiğimiz yıl Huawei‘nin Eyewear modeliyle genişlemeye devam etmişti. Şirketin tanıttığı gözlük, arama cevaplama ve müzik dinleme yeteneği ile karşımıza çıkarken, yıllardır birçok insanın hayal ettiği gözlükleri hiçbir firma üretememişti. Peki yeni Huawei Eyewear II nasıl olacak? Hayallerimize yaklaşabilecek mi?

Aslında bu sorunun cevabını hepimiz az çok biliyoruz. Aklımızda yer edinmiş olan o “acayip” gözlük, bir süre daha gelmeyecek. Bir süre daha gözlükleri telefon gibi kullanamayacağız. Bir süre daha gözümüzün önünde hologramlar görünmeyecek, göz kırparak işlem yaptırmayacak. Bunu uzattıkça uzatıyoruz; çünkü akıllı gözlükler hakkında bilgisi olmayan insanlar, az da olsa fikir sahibi olabilsin. Şaka bi’ yana, yıllardır böyle bir ürünün hayalini kuran insanoğlu, maalesef beklemeye devam edecek. En azından Huawei cephesinde öyle görünüyor. Huawei’nin birkaç gün içerisinde tanıtacağı söylenen Eyewear II, ilkinden daha kompakt ve daha hafif olacak; ancak hayallerimizi süslemeyecek.

Aynı zamanda ilkinden daha stabil bir gözlük olması beklenen Huawei Eyewear II, üzerindeki mikrofon sayesinde telefon görüşmelerinizi yapmanızı sağlayacak. Kulağınızın üst tarafına denk gelen kısımda ise küçük hoparlörler yer alacak. Bu sayede kulaklık vazifesi de görecek olan gözlük, IP67 sertifikasına sahip olacak Type-C üzerinden şarj olacak. Bunun dışında herhangi bir bilgi ile gündeme gelmeyen Eyewear II’nin ilk model gibi sınırlı sayıda üretileceğini söyleyebiliriz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.