Google Duo Ağustos 17, 2020 10:00

Google Duo tarih oluyor ve Google Meet büyüyor!

Google ilginç bir karar ile Google Meet uygulamasıyla yoluna devam edecek ve Google Duo uygulamasını tarihin tozlu sayfalarına gömecek.
Google Duo tarih oluyor ve Google Meet büyüyor!

Google birçok iletişim hizmeti başlattı ve öldürdü ki artık şaka yapmak bile komik değil. Ne zaman yeni bir ürün ortaya çıksa, şirketin özelliklerini sahip olduğu başka bir şeye ne zaman entegre edeceğini veya tamamen ortadan kaldıracağını ya da birkaç yıl sonra benzer bir şeyi başlatacağını merak eder olduk.

Google Duo yerine Google Meet gelecek!

İşte bu durumun son kurbanı Google Duo‘nun bavullarını toplama zamanı geldi. Duo uygulaması, görüntülü sohbet işlevinin metin sohbet uygulaması ile birleşmesi beklenen Allo ile birlikte yıllar önce piyasaya sürüldü.

Google’ın insanların hem yazılı hem de görüntülü sohbetler için tek bir uygulama kullanmak isteyebileceklerini gözden kaçırması her zaman şaşırtıcıydı. Bu sebeple Allo çok hızlı bir şekilde ortadan kayboldu ve Duo şimdiye kadar yaşamayı başardı, hatta grup videosu için destek ekledi (uygulamanın Duo yani çift anlamındaki adıyla çelişmesine rağmen).

Google’ın G Suite şefi Javier Soltero, Mayıs ayında tüketici iletişim hizmetlerinden sorumluydu. Görünüşe göre Duo ve Google Meet‘in bir arada olması gerektiğini düşünmüyor. Böylece Google Meet, Google’ın hem tüketiciler hem de kurumlar için tek görüntülü görüşme hizmeti olacak.

Bunun yanında Duet kod adı verilen iki hizmetin birleşmesi planı da söylentiler arasında(Duo + Meet = Duet). Bu gelişme Duo ekibini şok edici bir şekilde şaşırttı.

Duo’nun tam olarak ne zaman yok olacağı belli değil, görünüşe göre bu olayların yaşanması iki yıl kadar sürebilir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.