Ana sayfa » Mobil » Vivo Y20 yongasıyla dünyada bir ilk olmaya geliyor!

Vivo Y20 yongasıyla dünyada bir ilk olmaya geliyor!

Vivo Y20 yongasıyla dünyada bir ilk olmaya geliyor!

Çok yakında Türkiye pazarına giriş yapması beklenen Çinli Vivo, yeni modelinde yeni bir yonga kullanacak!

Çok yakında Türkiye pazarına giriş yapacak olan BBK Electronics çatısı altındaki Vivo, yeni telefonunda Qualcomm‘un Ocak ayında tanıttığı yongayı kullanacak. Ocak ayında üç yeni yongayla karşımıza çıkan şirket, her segmentte başarılı olmak istiyor. Bu doğrultuda tanıtılan Snapdragon 460 ise, Snapdragon 4xx serisinin en güçlüsü olarak Vivo Y20‘ye güç verecek. Bu yeni yonga, geliştirilmiş bağlantı sağlayabilmesi ve kamera deneyimiyle dikkat çekiyor. Peki Vivo Y20 neler sunuyor? Bu yongayı kullanacağını nereden biliyoruz?

Vivo V2027 model numarasıyla birlikte Geekbench testlerinde boy gösteren yeni Vivo Y20, Snapdragon 4xx serisinin en güçlüsünü üzerinde barındırıyor. Yapılan teste göre “bengal” adında bir işlemciden güç alan model, 4GB RAM ve Android 10 ile birlikte geliyor. Aynı zamanda “bengal” kod adıyla karşımıza çıkan Snapdragon 460, 1.8GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli bir yapıyla testlerde boy gösteriyor. Vivo Y20 ise, bu yongayı kullanan ilk cihaz olacağından pazarda dikkat çekiyor.

Cihaz, Geekbench testinden aldığı puanlar ile de dikkat çekiyor. Vivo Y20; tek çekirdekte 252 puan, çok çekirdekte ise 1.239 puan alıyor. Segmenti de göze alındığında oldukça başarılı bir puanlar elde eden model, Çinli şirketin çok yakında Türkiye’ye girecek olmasıyla da ilgi çekici oluyor. Öyle ki ülkemizde yükselen telefon fiyatları, insanları giriş segmentine itiyor. Giriş segmentinin en yeni gözdesi de bu cihazda yer alıyor.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.