Ana sayfa » Mobil » Huawei Mate 40 ve Mate 40 Pro fiyatı ve özellikleri ile karşımızda!!!

Huawei Mate 40 ve Mate 40 Pro fiyatı ve özellikleri ile karşımızda!!!

Huawei Mate 40 ve Mate 40 Pro fiyatı ve özellikleri ile karşımızda!!!

Huawei’nin yeni amiral gemileri Mate 40 ve Mate 40 Pro, bazı özellikleri ve fiyatı ile birlikte sızdırıldı.

Çinli teknoloji devi Huawei, yeni amiral gemileri Mate 40 ve Mate 40 Pro için artık gün saymaya başladı. Eylül ayında piyasaya sürülmesi beklenen bu cihazlar, tanıtım tarihinin yaklaşması ile birlikte hem fiyatı, hem de teknik özellikleri ile tekrardan karşımıza çıktı. Resmi bilgilere dayanarak konuşacak olursak Mate 40 serisi,  5nm bir süreçten geçen Kirin 9000 yonga setinden güç alacak. Bu yonga seti, Huawei Tüketici CEO’su  Yu Chengdong‘un iddialarına göre, güçlü bir yapay zekaya ve yüksek GPU/CPU hızlarına sahip olacak.

Huawei Mate 40 ve Mate 40 Pro özellikleri

Huawei Mate 40 ve Mate 40 Pro‘nun özelliklerinden bahsedecek olursak her iki cihazda; 90Hz yenileme hızına sahip esnek bir ekran ile gelecek. Ayrıca Çinli üretici ilk yüksek Hz’li ekranlarını da bu telefonları ile piyasaya sürmüş olacak. Bugün güvenilir bir kaynak olan RODENT950’de her iki cihazın bazı özelliklerini ortaya koyan bir Twett paylaştı.

Paylaşılan bu Tweet, cihazların ekran özelliklerinin yanı sıra bazı kamera detaylarını da açığa çıkarıyor. Buna göre Ocean kod adıyla gelmesi beklenen Mate 40 Pro, 50 ve 80 megapiksel çözünürlüklü bir lense sahip olacak. Ayrıca optik yakınlaştırma ve 3D ToF periskop sensörünü de destekleyecek.

Son olarak Mate 40’dan bahsedecek olursak o da tıpkı, Pro’su gibi 90Hz’lik bir ekran ile gelecek ve  50, 20,8 megapikselli lensler ile donatılacak. Ayrıca 4.500 mAh’lik bir pile de sahip olacak.

Fiyatlar hakkında konuşacak olursak Mate 40 serisi sırasıyla şu etiketler ile gelecek:

  • 128GB’lık sürüm: 863 dolar
  • 256GB’lık sürüm: 935 dolar
  • 512GB’lık sürüm: 1064 dolar
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.