Facebook Ağustos 16, 2020 16:00

Facebook karanlık tema desteği iPhone’a geldi!

Facebook karanlık tema desteği iPhone’a geldi!

Sosyal medya devi Facebook karanlık tema desteğini geç de olsa iPhone sahiplerinin kullanıma sundu. Peki, bu mod nasıl aktif ediliyor?

Facebook, uzun bir süredir web sürümünde karanlık modun testlerine devam ediyordu. Geçtiğimiz haftalarda Chrome ve Firefox tarayıcıları için karanlık modu kullanıma sunan sosyal medya devi, şimdi de gözünü mobil cepheye çevirdi. Dönem dönem Android’de karanlık temayı test eden Facebook, bugün büyük bir sürprizle karşımıza çıktı. Facebook karanlık tema desteğini geç de olsa iPhone sahiplerinin bugün beğenisine sundu.

Kademe kademe sunulan bu modu aktif edebilmek ve kullanabilmek için öncelikle iPhone’un iOS 13 ve üzeri bir sürüme sahip olduğundan emin olmanız gerekiyor. Daha sonra uygulamayı App Store>Profil bölümünden güncellemeniz lazım. Bu işlemleri yaptıktan sonra Facebook’un karanlık modu otomatik olarak size OTA üzerinden sunulcaktır.

Eğer iOS 13‘te karanlık modu aktif etmediyseniz, Facebook uygulaması da otomatik olarak açık temada açılacaktır. Sistem arayüzünü açık temada, Facebook’u ise karanlık temada kullanabilmek için ise; Facebook>Ayarlar ve Gizlilik>Karanlık Modu bölümünden “Açık” seçeneğini aktif etmeniz gerekiyor.

Facebook karanlık tema

Yeni özellik şimdilik kademe kademe kullanıma sunulmuş durumda. Eğer bu seçenek sizde görünmüyorsa beklemekten başka çareniz maalesef ki yok. Ancak karanlık temanın Facebook’ta pek hoş görünmediğini söyleyebiliriz. Özellikle okunabilirlik konusunda oldukça kötü duran bu temanın iyileştirme alması şart. Yine de özellikle geç saatlerde Facebook’u kullananlar için bu temayı aktif etmenin göz sağlığı açısından çok faydalı olduğunu belirtelim.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.