Ana sayfa » Mobil » Mi 10 Ultra Hangi Ekran Panelini Kullanıyor, Neden Bu Kadar Kaliteli?

Mi 10 Ultra Hangi Ekran Panelini Kullanıyor, Neden Bu Kadar Kaliteli?

Mi 10 Ultra Hangi Ekran Panelini Kullanıyor, Neden Bu Kadar Kaliteli?

Xiaomi, kamera özellikleriyle dikkat çeken Mi 10 Ultra modelini tanıttı. Dikkat çeken diğer bir parçası olan ekranını, kim üretiyor?

Xiaomi, ne yazık ki Çin‘e özel kalacağı teyit edilen Mi 10 Ultra modelini tanıtarak 10. yılını kapattı. Herkes telefonun etkileyici kamera kurulumuna dikkat kesilirken, kavisli 120Hz 6.67 inç 10 bit renk derinliği sunan OLED ekranı da dikkati oldukça hak ediyor.

Mi 10 Ultra‘nın ekranı tam 10 bit renkler üretebilir ve ayrıca HDR 10+ desteğine sahiptir. DCI-P3 renk gamının tamamını kapsar ve 5.000.000: 1 kontrast oranı ve 1.120 nit parlaklık sunar. 120Hz yenileme hızının yanı sıra, cihazdaki ekran otomatik modda 240Hz dokunmatik örnekleme oranını ve 4.096 parlaklık düzeyini destekler. Diğer önemli özellikler arasında MEMC hareket telafisi ve azaltılmış mavi ışık emisyonları için TUV Rheinland sertifikası bulunmaktadır.

Mi 10 Ultra

Mi 10 Ultra Hangi Paneli Kullanıyor?

Görünüşe göre, panelin üreticisi TCL ve haberi Weibo’daki bir blog yazısında paylaşıldı. TCL ayrıca 2,4 mm çene ile ilk OLED panelini başarıyla üreterek yeni bir kilometre taşına ulaştığını duyurdu. Bu, onu piyasadaki en ince çeneye sahip OLED ekran üreticisi yapar ve TCL‘in kataloğundaki mevcut çözümlerden yaklaşık % 20 daha küçüktür. Bu dönüm noktası, 2 yıldan fazla süren geliştirme ve COF (Chip On Film) mimarisi kullanılarak elde edildi. TCL’nin bu ekranı piyasaya ne zaman sunacağı henüz belli değil. Şu an sadece Mi 10 Ultra’da kullanılıyor.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.