Mobil Ağustos 14, 2020 19:00

Google Pixel 5 yalnızca “XL” geniş ekran sürümü ile gelebilir!!!

Bir süredir Google Pixel 5 üzerine çalışmalar yapan ABD'li üretici, bu yeni akıllı telefonunu sadece "XL" sürümü ile piyasaya sürebilir.
Google Pixel 5 yalnızca “XL” geniş ekran sürümü ile gelebilir!!!

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden biri olan Google, Pixel 5 için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Geçtiğimiz haftalarda Pixel 4a telefonunu 399 dolarlık bir fiyat etiketi ile duyuran dev şirket, bu cihazın halefi olarak gelecek olan Pixel 5‘i de, sonbaharda bekleyenleri ile buluşturacak. Daha önce çeşitli sızıntıları ile karşımıza çıkan Pixel 5, bugün ise boyutu ile gündeme tekrardan düştü.

Yabancı kaynaklardan gelen son haberlere göre Google,  Pixel 5 modelini sadece Pixel 5 XL olarak piyasaya sürebilir. Buna ek olarak fiyatlandırma konusunda da Pixel 4’ten daha ucuz olabilir. Bu durum, Pixel 5 XL’nin daha gelişmiş teknolojileri entegre etmek için yeterli alana sahip olabileceği anlamına da geliyor.

Hatırlarsınız geçtiğimiz günlerde ScreenAnalyst’in CEO’su olan Ross Young, 6,67 inç OLED ekran kullanan isimsiz bir Google telefonundan bahsetmişti. Bunun yanı sıra panelin BOE’den ya da Samsung’dan geleceğini ve 120Hz’lik yenileme hızını da kullanacağını iddia etmişti.

Snapdragon 765G‘nin 120 Hz ekranı desteklediğini varsayacak olursak, ve Google Pixel 5′in de bu işlemciye sahip olacağını(Al Benchmark’ta Snapdragon 765G ile görüldü) göz önünde bulundurursak, böyle bir şeyin gerçekleşme ihtimali oldukça yüksek gibi duruyor.

Tüm bunlara ek olarak Pixel 5 XL‘nin, 699 ABD Doları gibi bir fiyat etiketi ile geleceği söyleniyor. Bu fiyat, amiral gemisi yonga setine bile sahip olmayan bir cihaz için oldukça yüksek. Ancak şirket lansman sırasında cihazı Pixel 4’ten 100 ABD Doları daha ucuz satacağını duyurmuştu. Yani bunu göz önünde bulunduracak olursak, fiyat bütçe dostu bir hal olmuş olacaktır.

Sızdırılan diğer özelliklere göre Google Pixel 5, ya da Pixel 5XL”, yukarıda da belirttiğimiz gibi Snapdragon 765G yonga setinden güç alacak. Bu da,  Google’ın bu yıl üst düzey amiral gemisi pazarından çekileceği gibi dedikoduları daha da çok desteklemeye başladı.

Buna ek olarak cihaz, bilindiği üzere Pixel 4a ile birlikte bu sonbaharda karşımıza çıkacak. Ancak her iki cihazın Hindistan pazarına gelmeyeceğine dair söylentiler de gündemi şimdiden çalkalamaya başladı. Umarız ki Google, bu konu hakkında gereken işlemleri yapar.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.