Ana sayfa » AirPods » AirPods 3 sizi tehlikelerden koruyabilir! Peki, nasıl?

AirPods 3 sizi tehlikelerden koruyabilir! Peki, nasıl?

AirPods 3 sizi tehlikelerden koruyabilir! Peki, nasıl?

Apple’ın önümüzdeki dönemde tanıtacağı AirPods 3 modelinin patenti sayesinde kullanıcılarını tehlikelere karşı koruyacağı ortaya çıktı.

iPhone 7 ile başlayan AirPods furyası günümüze kadar uzanmayı başardı. Dünyanın en popüle kablosuz kulaklıkları arasında yer alan AirPods’un son olarak ANC destekli ve kulakiçi formdaki Pro modeli tanıtılmışı. Ekim ayında veya en kötü ihtimalle Şubat ayında Apple’ın karşımıza AirPods 3 ile çıkacağı iddia ediliyordu. Bugün ise Apple’ın ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi‘nden (USTPO) aldığı patent ile yeni modelin çok farklı bir özellik ile geleceği ortaya çıktı.

Apple‘ın almış olduğu patente göre yeni kulaklık çevresel sesleri sürekli olarak algılayacak. Bu sayede örneğin bir patlama veya aşırı yüksek korna sesinde çalan müzik otomatik olarak ya durdurulacak ya da kulaklığın sesi azaltılacak. Bu özellik sayesinde örneğin sokakta müzik dinlerken arkanızdan korna çalarak gelen bir otomobili fark edebileceksiniz.

AirPods 3

Kafaüstü modeli ile kalp ritmini de ölçeceği söylenen Apple, kulaklığı kulaklık olmaktan çıkartacak gibi görünüyor. Sağlık alanında Apple Watch ile devrim yaratan Apple’ın bunu tüm cihazlarına aktarması oldukça sevindirici bir haber.

Fiyat konusunda 199 dolar bandına çıkması beklenen Apple’ın, kafaüstü modelde ise 399 dolar bandını zorlayacağı söyleniyor. Hatta bir rivayete göre artık sadece beyaz renkli model gelmeyecek ve yıllardır beklenen siyah renkli kablosuz kulaklıklar da üretilecek. 2021 yılına sarkması muhtemel olan Apple’ın yeni kulaklıkları bakalım ses konusunda kendini aşmayı başarabilecek mi?

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.