Ana sayfa » Mobil » Telegram görüntülü konuşma özelliğine nihayet kavuştu! Şimdi Whatsapp düşünsün

Telegram görüntülü konuşma özelliğine nihayet kavuştu! Şimdi Whatsapp düşünsün

Telegram görüntülü konuşma özelliğine nihayet kavuştu! Şimdi Whatsapp düşünsün

Son zamanların en çok ilgi gören mesajlaşma uygulaması olan Telegram, merakla beklenen görüntülü konuşma özelliğine nihayet kavuştu.

Telegram şüphesiz, son zamanların en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri oldu. Whatsapp‘ın ezeli rakibi olarak da bilinen bu uygulama, her geçen gün çeşitli yeniliklere kavuşarak kullanıcıların beğenilerini toplamayı başarıyor. Ancak böyle popüler bir uygulama aylardır en önemli özellikten yoksundu; Ne mi? Elbette görüntülü konuşma.

Bildiğiniz üzere Telegram onlarca özelliğe sahip olmasına rağmen, görüntülü konuşma gibi çok önemli bir özellikten yoksundu. Bu yüzden kullanıcılar çareyi Whatsapp, Google Duo ya da Skype gibi uygulamalarda buluyordu. Ancak şirket, bu soruna artık el atmaya başladı.

Hatırlarsınız Telegram bu yılın başlarında görüntülü arama özelliğini getireceğini duyurmuştu. Söz verildiği gibi şirket bugün, 7.0.0 sürümünü kullanıma sunarak, hem görüntülü arama özelliğini hem de bazı yenilikleri kullanıcılarına getirdi.

Görüntülü arama özelliği kısa süre önce kıdemli bir XDA geliştiricisi tarafından  iOS, Android ve macOS için yayınlanan 7.0.0 sürümünde tespit edildi.  Aşağıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz üzere,  herhangi bir sohbetin sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunarak görüntülü arama özelliğine erişebilirsiniz. Ayrıca bu özelliğe erişmek için ek olarak bir şey yapmanız da gerekmiyor; Yani varsayılan olarak geliyor.

Ancak özelliği kullanabilmeniz için, sizin ve diğer katılımcının cihazında Telegram v7.0.0 beta sürümünün yüklü olması gerekmektedir. Aksi taktirde aramaları gerçekleştiremeyeceksiniz.

Telegram, görüntülü arama özelliği hakkında henüz resmi olarak bir açıklamada bulunmadı. Ancak bu yeni özelliğin önümüzdeki haftalarda kararlı sürüm yoluyla herkese ulaşacağını umut ediyoruz.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.