Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » PlayStation 5 çıkış tarihi belli oldu! Sıkın dişinizi!

PlayStation 5 çıkış tarihi belli oldu! Sıkın dişinizi!

PlayStation 5 çıkış tarihi belli oldu! Sıkın dişinizi!

PlayStation 5 çıkış tarihi Xbox Series X sayesinde belli oldu. Gün saymaya başlayın diyeceğim de fiyatı aklımıza geldi…

Oyuncuların yeni nesil konsollar için heyecanının dorukta olduğu bugünlerde bomba haberler gelmeye devam ediyor. Microsoft cephesi yeni nesil konsolları olan Xbox Series X’in Kasım ayında çıkacağını açıklamasının ardından PS5 için de sevindiri haber geldi. PlayStation 5 çıkış tarihi Xbox Series X sayesinde resmen belli oldu diyebiliriz.

PlayStation 4 ve Xbox One döneminde aynı dönem konsol tanıtımı yapan ve aynı anda konsollarını satışa sunan iki dev, yine bu nesilde de aynı politikayı izleyecek. Böylelikle Xbox Series X ile birlikte PlayStation 5 de Kasım ayında resmi olarak satışa sunulacak. Sunulacak sunulmasına ama fiyatı ne kadar olacak?

Yeni nesil konsolların 499 dolar bandını aşmayacağı söyleniyor. Türkiye’de vergisi ve dolar kurlarından dolayı 6.499 TL veya 6.999 TL olacağı söylenen yeni nesil konsolların neyse ki ucuz sürümleri de bulunacak.

PlayStation 5 çıkış tarihi

Xbox Series X’ten daha güçsüz olan Xbox Series S modeli 399 dolardan satışa sunulacak. PS5’in Blu-Ray sürücüsünün olayan dijital sürümü ise muhtemelen 459 dolardan oyunculara sunulacak.

Türkiye’de dünya ile aynı anda satışa sunulmaya başlayacak olan yeni nesil oyun konsollarının sınırlı bir stok ile ülkemize gelmesini bekliyoruz. Koronavirüs salgınından dolayı üretim hattında sorunlar yaşayan iki firma da bu yüzden stokları yavaş yavaş sunacak.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.