Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 11, 2020 20:00

Google Pixel 5 özellikleri ile Al Benchmark’da görüldü! Bu işlemci ne Google?

Google'ın, merakla beklenen yeni telefonu Google Pixel 5, bazı özellikleri ile birlikte Al Benchmark testlerinde sızdırıldı.
Google Pixel 5 özellikleri ile Al Benchmark’da görüldü! Bu işlemci ne Google?

Android ekosisteminin başarılı şirketlerinden biri olan Google, yeni silahı Pixel 5 için artık geri sayıma başladı. Daha önce birkaç sızıntı ile karşımıza çıkan bu telefon, bugün de Al Benchmark testlerinde görüldü.

Orta segment grubunda yer alacak olan Google Pixel 5,  AI Benchmarkın raporlarına göre 5G’yi destekleyen Snapdragon 765G yonga setinden güç alacak. Buna ek olarak cihaz, 8GB’lık bir RAM ile de donatılacak. Bazı iddialara göre Pixel 5’in, belirli pazarlarda Pixel 4A (5G) ile birlikte bu yıl piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Google-Pixel-5

Hatırlarsınız geçen yıl piyasaya sürülen  Pixel 4/4 XL modelleri, Snapdragon 855 üst düzey yonga setini kullanıyordu; Haliyle iyi bir performans da sunuyordu.

Ancak bu telefonların halefi olarak gelmesi beklenen Pixel 5, orta sınıf 5G yonga seti olan Snapdragon 765G işlemciden güç alacak. Bu da,  Google’ın bu yıl üst düzey amiral gemisi pazarından çekileceği gibi dedikoduları desteklemeye başladı desek yeridir.

AI Benchmark web sitesi, cihaz hakkında çok fazla bilgi vermiyor. Ancak daha önce sızdırılan haberlere göre Pixel 5, bu sonbaharda Pixel 4a ile birlikte bekleyenlerine kavuşacak. Fakat her iki cihazın Hindistan pazarına gelmeyeceğine dair söylentiler de gündemi şimdiden çalkalamaya başladı.

Son olarak Pixel 5 ile gelecek olan Pixel 4a, Snapdragon 730G yonga setinden güç alacak. Ayrıca delikli bir AMOLED ekran ile gelecek ve 18W hızlı şarja sahip olacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.