Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Whatsapp milyonların beklediği o özelliği nihayet test etmeye başladı!!!

Whatsapp milyonların beklediği o özelliği nihayet test etmeye başladı!!!

Whatsapp milyonların beklediği o özelliği nihayet test etmeye başladı!!!

Günümüzün en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan Whatsapp, herkesin beklediği o özelliği nihayet test etmeye başladı.

Akıllı telefon dünyasının en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan Whatsapp, her geçen gün getirdiği güncellemeler ile bizleri yeniliklere boğuyor. Son zamanlarda Telegram’a karşı derin bir rekabet içerisinde olan bu şirket, popülaritesini kaybetmemek için herkesin yüzünü güldürecek bir özelliği test etmeye başladı.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde bazı kaynaklar, Whatsapp’ın birden çok cihazda destekleneceğine dair iddialarda bulunmuştu. Ardından kısa bir süre sonra da bu iddiaların doğruluğu, bugün ortaya çıkan ekran görüntüsü ile birlikte netlik kazanmaya başladı.

Telegram zaten aynı hesabın birkaç cihazda kullanılmasına izin veriyordu. Ancak Whatsapp, şu anda en büyük rakibinin sahip olduğu bu özelliği test etmeye başlayarak kullanıcıların sevgisini bir kat daha kazanmış olacak.

Whatsapp

Yukarıdaki ekran görüntüsü, Whatsapp sızıntıları ile bilinen WABetaInfo tarafından paylaşıldı. Görselden de anlayacağınız üzere Whatsapp, kullanıcıların birden çok cihazı (4 adede kadar) birbirine bağlamasına ve aynı anda kullanmasına olanak tanıyan yeni bir kullanıcı arayüzü üzerine çalıştığını gösteriyor.

Yani daha detaylı konuşacak olursak yukarıdaki ekran görüntüsü; Whatsapp’ın mesaj geçmişinizi  bir cihazdan diğerine senkronize etmenin bir yolu üzerinde çalıştığını ortaya koyuyor. Buna ek olarak işlevin gerçekleşmesi için de WiFi’ye bağlanmanız gerektiği hakkında bir bilgi yer alıyor. Muhtemelen bu da yüksek verili medyaların yedeklenmesi ile ilgili olabilir.

Şu anda geliştirme aşamasında olan bu özellik, önümüzdeki günlerde kullanıcılara kademeler halinde gelmeye başlayacaktır.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.