Ana sayfa » Mobil » Note 20 serisinin 45W hızlı şarjında çok büyük bir eyyam ortaya çıktı!!!

Note 20 serisinin 45W hızlı şarjında çok büyük bir eyyam ortaya çıktı!!!

Note 20 serisinin 45W hızlı şarjında çok büyük bir eyyam ortaya çıktı!!!

Samsung’un geçtiğimiz günlerde tanıttığı Note 20 serisi, resmi özelliklerde duyurulduğu gibi 45W hızlı şarj ile gelmiyor.

Samsung, geçtiğimiz günlerde iddialı özelliklere sahip Galaxy Note 20 serisini nihayet duyurdu. Daha güçlü yapılandırma, yenilenmiş bir tasarım ve S Pen iyileştirmeleri ile gelen bu cihazlar, hakikaten de kullanıcıların dikkatini üzerine çekmeyi başardı.
Ancak ortada 45W hızlı şarj ile ilgili çok büyük bir eyyam kokusu var.

Bildiğiniz üzere Koreli üretici Note 20 ve Note 20 Ultra modelini, sırasıyla 4.300 mAh ve 4500 mAh kapasiteli piller ile piyasaya sürmüştü. Hatta bu pillerin 30 dakikada %50’ye kadar şarj dolacağını da iddia etmişti.
Fakat bugün ortaya çıkan resmi şartname tablosu, Samsung’un belirlediği güç değerlerini vermiyor. Hatırlarsınız şirketin bir önceki modelleri olan Note 10 Plus ve S20 Ultra, 45W’a kadar hızlı şarjı destekliyordu (standart şarj cihazı 25W olmasına rağmen). Bu sebepten ötürü Samsung, Galaxy Note 20 serisinin de 45W hızlı şarjı destekleyeceğini belirtti ve o şekilde de piyasaya sürdü.

Galaxy-Note-20

Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi her iki cihazın hızlı şarj performansları, gerçek değerleri vermiyor. Yani Note 20 ve Note 20 Ultra modelleri, yalnızca 25W hızlı şarjı destekliyor.
Eğer sizlerde Samsung’un, 45W hızlı şarjı destekleyen adaptörünü alarak sorunu çözeceğinizi düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Çünkü cihazlar o adaptörde bile 25W hızında şarj oluyor.

Bakalım Koreli üretici yaptığı bu kurnazlıkla ilgili nasıl bir açıklamada bulunacak? Bekleyip görelim.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.