Ana sayfa » Mobil » Huawei Mate 40 serisi; her cihaz farklı bir sürümle geliyor! Çifte standart?

Huawei Mate 40 serisi; her cihaz farklı bir sürümle geliyor! Çifte standart?

Huawei Mate 40 serisi; her cihaz farklı bir sürümle geliyor! Çifte standart?

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei, yeni amiral gemilerinde çifte standart uygulayacak. Huawei Mate 40 serisi farklı arayüzler ile gelecek!

Bir süredir piyasaya sürülmesi beklenen ve Kirin yongalı son cihaz olması sebebiyle birçok insanın da dikkatini çeken Huawei Mate 40 serisi, şirketin “çifte standart” yapmasıyla gündemde. Bugüne kadar tanıttığı serilerde cihazlarını Lite-Pro-Standart ayırmaksızın aynı yazılımlar ile karşımıza çıkan şirket, yeni seride böyle yapmayacak. Yapılan iddia, Mate 40 ve Mate 40 Pro‘nun farklı EMUI ve Android sürümleri ile geleceğini gösteriyor.

Önümüzdeki günlerde yapılacak olan Huawei Geliştirici Konferansı 2020‘de (HDC 2020) tanıtılacak olan Android 11 tabanlı EMUI 11, yeni serinin en güçlü modelinde yer alacak. Yani Huawei Mate 40 Pro, Android 11 tabanlı EMUI 11 arayüzünü kullanıcılarına sunacak. Buraya kadar bir sıkıntı yok; ancak sıkıntı standart veya düz Mate 40 modelinde, artık her ne derseniz. Söylentilere göre Mate 40, EMUI 11 ile gelecek olan Pro’nun aksine Android 10 tabanlı EMUI 10.x ile birlikte gelecek.

Bu iki cihaza ek olarak daha uygun fiyatlı bir modeli de seriye dahil etmek isteyen Çinli şirket, EMUI 10.1 tabanlı Mate 40 Lite‘ı Android 10 ile piyasaya sürecek. Bu da şirketin ilk defa izlediği bir politika olacak. Öyle ki tanıtılan üç cihazın her biri farklı arayüz sürümlerine sahip olacak. Mate 40 ve Mate 40 Lite Android sürümleri ile de birbirlerinden ayrılmayacak. Peki sizce Huawei doğru bir politika mı izliyor? Siz olsanız eski sürümlü bir cihaza binlerce lira verir misiniz?

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.