Mobil Ağustos 10, 2020 9:00

HANGİSİ? Galaxy Tab S7+, iPad Pro, MatePad Pro?

Koronavirüs döneminde tabletlere rağbet arttı. Biz de yeni çıkan Galaxy Tab S7+, iPad Pro ve Huawei MatePad Pro özelliklerini karşılaştırdık. Amiral gemisi tabletlerde en iyi fiyat performans ürünü acaba hangisi?
HANGİSİ? Galaxy Tab S7+, iPad Pro, MatePad Pro?
Koreli teknoloji devi Samsung’un Tab S7 + tableti ile birlikte Huawei MatePad Pro, iPad Pro da kafaları karıştırmaya devam ediyor. Samsung’un yeni tableti, Android işletim sistemini çalıştırmasına rağmen en iyi üretkenliği sağlama konusunda çok ciddi görünüyor. Diğer akıllı telefon üreticilerinin amiral gemisi tabletleriyle karşılaştırmaktan ziyade Samsung Galaxy Tab S7 + ‘ın potansiyellerini anlamak daha önemli. Samsung tabletleri hariç tutarsak, piyasadaki en iyi markalardan çıkan en iyi tabletler Huawei MatePad Pro ve en son iPad Pro’dur. iPad Pro 2020, farklı fiyatlar taşıyan 11 ve 12,9 inç ekranlı iki modelde geliyor.
Tasarım kısmında tüm tabletlerin ekranlarının etrafında çok dar çerçevelere ve alüminyum yekpare tasarıma sahiptir. Rakiplerinden daha ince olduğu için şahsen Samsung Galaxy Tab S7 + avantajlı. Ancak Apple iPad Pro daha hafiftir, Huawei MatePad Pro ise daha küçük ekranı nedeniyle daha kompakttır. Hepsi bir kalemi destekler ancak Galaxy Tab S7 +, Samsung Galaxy Note 20 Ultra gibi 9 ms tepki süresi de dahil olmak üzere daha gelişmiş özellikler ve şaşırtıcı performanslarla birlikte geliyor.
En gelişmiş ekran Samsung Galaxy Tab S7 + ‘a aittir. Her şeyden önce, bir AMOLED paneli kullanan tek tablettir. Ayrıca 120 Hz yenileme hızına sahipken Huawei MatePad Pro’da bu özellik mevcut değil. iPad Pro da 120 Hz’dir ancak bir IPS paneli ile birlikte geliyor.  Galaxy Tab S7 + AMOLED panelinin sağladığı renkler ve HDR10 + sertifikası daha iyi bir görüntü kalitesi sağlayabiliyor. Huawei MatePad Pro’nun 10,8 inçlik daha küçük bir panele sahip olduğunu, Galaxy Tab S7 + ise 12,4 inçlik ve iPad Pro’nun 11 ve 12,9 inç panellere sahip iki modelde mevcut olduğunu da belirtmek gerek.
En gelişmiş donanımı, 8 GB’a kadar RAM ve 256 GB’a kadar UFS 3.0 dahili depolama ile eşleştirilmiş yeni Snapdragon 865+ yonga seti tarafından desteklenen Samsung Galaxy Tab S7 + ‘a ait. iPad Pro ise iPadOS kullanmaktadır. Kamera kısmında ise iPad Pro bariz öndedir. İkinci sırada ise çift arka kameralı Tab S7+ yer alıyor. Geniş açılı kamera ile telefonu aratmıyor. Ayrıca yine en iyi pil performansı Samsung’a ait olsa da MatePad Pro 40W hızlı şarj desteğiyle önde. Ancak fiyatta ise MatePad Pro en cazip tablet. Hepsi birbirinden güzel olsa da, farklı özellikleriyle ön plana çıkıyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.