Ana sayfa » Mobil » En hızlı Android işlemcisi belli oldu!

En hızlı Android işlemcisi belli oldu!

En hızlı Android işlemcisi belli oldu!

AnTuTu bugün en hızlı Android işlemcisi ile karşımıza çıktı. Bakalım hangi yonga seti 2020 yılına damga vurmayı başarmış?

Android platformunda bir ölçüt olan AnTuTu, bugün karşımıza ilginç bir liste ile çıktı. En hızlı Android işlemcisi ile karşımıza çıkan AnTuTu, 2020 yılının ilk yarısındaki en hızlı yonga setini de belirlemiş oldu. AnTuTu‘nun yapmış olduğu sentetik testler sonucuda Qualcomm‘un 2020’deki bir çok amiral gemisine güç veren Snapdragon 865, listenin zirvesinde yer almayı başardı.

AnTuTu’dan 401.108 puan alan Snapdragon 865 yonga setini ilginç bir şekilde MediaTek Dimensity 1000+ izliyor. MediaTek Dimensity 1000+  bu testten tam 341.714 puan almayı başardı. Listenin üçüncü sırasında ise geçen yılın sonlarında tanıtılan Snapdragon 855 Plus yonga seti 327.796 puan ile yer alıyor.

Huawei’nin çok güvendiği yonga seti Kirin 990 ise aldığı 307.979 puan ile istenin dördüncü sırasında kendine yer bulmayı başardı. Huawei’nin bu başarısızlığı bu yılın sonlarında tanıtacağı Kirin 1000 ve Kirin 1100 yonga setleri ile unutturacağını belirtelim.

Listenin 5. sırasında 307.622 puan ile yine Qualcomm yer alıyor. Snapdragon 855 ile 5. sıraya yerleşmeyi başaran Qualcomm, performans konusunda hala taş gibi iş çıkarıyor diyebiliriz.

en hızlı Android işlemcisi

Listede sadece Android işlemcilerinin yer almasının mantıklı bir açıklaması da var. AnTuTu’ya göre iOS ve Android cihazların performanslarını değerlendirirken farklı bir algoritma kullanılıyor. Bu yüzden iki platform arasında AnTuTu ile karşılaştırma yapmak mantıksızmış. Bunu biz değil AnTuTu bizzat yaptığı açıklamada dile getirdi.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.