Mobil Ağustos 7, 2020 13:00

One UI 3.0 beta testleri başladı! Samsung’u durduruna aşk olsun!

One UI 3.0 beta testleri başladı! Samsung’u durduruna aşk olsun!

Samsung, amiral gemisi modellerinde One UI 3.0 arayüzünün testlerine başladığını açıkladı. Peki, güncelleme hangi modellere gelecek?

Samsung, Galaxy Unpacked 2020 etkinliğinde bombalarını patlattı. Galaxy Note 20, Galaxy Watch 3 ve Galaxy Fold 2 gibi yeni cihazlarını tanıtan Samsung, bu etkinlikte yazılım konusunda da müjdeli haberlerini paylaştı. Bildiğiniz gibi Samsung’un amiral gemisi modelleri 2 yıl boyunda Android güncellemelerini alıyordu. Samsung bu süreyi sürpriz bir şekilde 3 yıla çıkardığını açıkladı. Güney Koreli firma ayrıca One UI 3.0 arayüzünün testlerine başladığını da açıkladı.

Yeni arayüz güncellemesinin testlerine ilk olarak Galaxy S20, S20 Plus ve S20 Ultra modellerinde başlayacak olan Samsung, daha sonra Note 20, Note 10 ve Galaxy S10 ailesi üzerinde de çalışacak.

Beta testlerine bugünden itibaren başlayan Samsung, Güney Kore ve ABD‘deki geliştiriciler için One UI 3.0’ı indirime sunmuş durumda. İlerleyen günlerde ise Polonya, Çin, İngiltere, Hindistan ve Almanya’daki Galaxy S20 kullanıcılarına da bu güncelleme sunulacak. Maalesef ki beta süreci Türkiye‘deki kullanıcılar için aktif olmayacak.

One UI 3.0

Android 11 tabanlı arayüz güncellemesinin şimdilik hangi yenilikler ile geldiği bilinmiyor. Ancak Samsung, One UI 2.0’dan 2.1’e geçerken bile major yenilikler sunmuştu. Bu yüzden yeni arayüz güncellemesinden beklentiler çok yüksek. Firma tarihinin en iyi arayüzü olan One UI‘ın rakiplerine korku saldığı ortada. Umarız Samsung, yeni sürümde kullanıcılarına daha fazla kişiselleştirme imkanının yanı sıra kamera uygulamasında daha fazla ayar sunmaya başlar.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.