Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 5, 2020 18:24

Samsung Galaxy Watch3 tanıtıldı; Samsung resitali devam ediyor!

Bugün çeşit çeşit teknolojik ürün tanıtıan Güney Koreli teknoloji devi Samsung, şimdi de Galaxy Watch3 modeli ile karşımıza çıkıyor!
Samsung Galaxy Watch3 tanıtıldı; Samsung resitali devam ediyor!

Aylardır çeşitli iddialar ile gündeme gelen ve bugün, iki farklı gövde seçeneği ile birlikte resmiyet kazandı. Apple Watch‘ın aksine yuvarlak kadranlı yapısı ile Samsung’un saat geleneğini sürdüren model, iki farklı gövdeye iki farklı ekran boyutunu sığdırırken, dört farklı model seçeneğini de beraberinde getiriyor. İşte karşınızda 41mm ve 45mm‘lik kadran seçeneklerine sahip Samsung Galaxy Watch3!

41mm ve 45mm olmak üzere iki farklı kadran seçeneğini 1,2 inç ve 1,4 inçlik Super AMOLED tabanlı ekranlar ile kullanıcılara sunan Samsung, cihazları 360×360 piksel çözünürlükte karşımıza çıkartıyor. Aynı zamanda saatler Corning Gorilla Glass XD ile korunuyor. Nabız, SpO2, VO2, ECG ve uyku takibi gibi işlemleri gerçekleştirebilen saatler, 8GB dahili depolama ile birlikte geliyor.

Saatte yer alan işlemci, Samsung üretimi Exynos 9110 olurken, saatin RAM kapasitesi oldukça yeterli görünüyor; 1GB. 41mm’lik modelde 247 mAh, 45mm’lik modelde ise 340 mAh kapasiteli piller yer alırken, Tizen OS 5.5 saatlere eşlik ediyor. Son olarak saat GPS, NFC, Wi-Fi ve Bluetooth 5.0‘ı üzerinde barındırıyor ve 39 farklı spor takibi gerçekleştirebiliyor. Galaxy Watch3, fiyat tarafında da bizleri şaşırtmıyor. Model, özelliklerin getirdiği maliyet doğrultusunda 2,099 TL‘den satışa sunuluyor (Türkiye). Satışa sunulan model ise 45mm oluyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.