Mobil Ağustos 5, 2020 10:00

Google Haritalar sosyal medyaya dönüşüyor! Nasıl mı?

Amerikan devi Google, kendi Haritalar uygulamasını geliştirmeye devam ediyor. Google Haritalar'da sosyal medya dönemi başlıyor!
Google Haritalar sosyal medyaya dönüşüyor! Nasıl mı?

Birçok insanın severek kullandığı navigasyon uygulaması Google Haritalar, yeni sürümü ile daha ilgi çekici bir hal alıyor. Genelde bir yeri ararken veya gittiğimiz bir mekanı puanlarken kullandığımız, bazen de daha önce gittiğimiz yerleri incelediğimiz uygulama, bundan sonra sosyal medya gibi kullanılabilecek. Google Haritalar’da istediğiniz kullanıcıları takip edebilecek, arkadaşlarınızın yaptığı yorumları ve gittiği mekanları görebileceksiniz. Tabi, mekanla ilgili çektiği fotoğrafları da.

Google’a göre uygulamanın kullanımını kolaylaştıracak olan “sosyal medya” fikri, uygulama içerisindeki “yenilikler” bölümünden kullanılabilecek. Bu kısımda takip ettiğiniz insanların “herkese açık” bir şekilde yaptığı hareketleri, puanladığı mekanları ve yaşadığı deneyimleri görebileceksiniz. Tüm bunların yanı sıra işletmeler ile de iletişimde kalabileceksiniz. Aynı zamanda kullanıcıların ve işletmelerin mekan ile ilgili koyduğu fotoğraflara, eskisinden çok daha kolay bir şekilde, fotoğrafları paylaşanın hesabından görebileceksiniz.

Aynı kısımda yer alan “mesajlar” bölümünde, çeşitli işletmeler ile iletişime geçebilecek ve onlara sorular sorabileceksiniz. Bu da hem müşterilere, hem de satıcılara oldukça fayda sağlayacak. Bu yenilikler sayesinde gelen “takipçi” olayı ise zamanla diğer sosyal medya ağlarındaki gibi dikkat çekmeyi sağlayacak. Bunların dışında herhangi bir yeniliği beraberinde getirmeyen Google Haritalar, bakalım yeni “sosyal medya” düzeni ile daha fazla insana ulaşabilecek, kullanıcıların uygulama deneyimini arttırabilecek mi?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.