Mobil Ağustos 4, 2020 18:30

Xiaomi Mi A4 için acı haber geldi! Android One’ı nasıl bilirdiniz?

Xiaomi Android One programını sonlandırdı, stok Android severler için kötü haberler var. Xiaomi Mi A4 modeli Android One ile gelmeyecek veya hiç gelmeyecek.
Xiaomi Mi A4 için acı haber geldi! Android One’ı nasıl bilirdiniz?

Xiaomi Mi A serisi, şirketin agresif fiyatlarla geleneksel stok Android deneyimi sunarak çoğunlukla batı pazarında popülerlik kazanmasını sağladı. Vanilya Android deneyimini yaşamak isteyen her kullanıcı Xiaomi‘nin A serisine göz atmak zorunda kalıyordu. Mi A3‘ün piyasaya sürülmesinden bu yana bir yıldan uzun bir süre geçti ve Xiaomi Mi A4 hakkında çok az haber var.

Ancak, şirket artık Android One çalıştıran telefonlara devam etmeyeceğini resmen onayladı. Bu da demek oluyor ki Xiaomi Mi A4 Android One ile gelmeyecek veya bu model hiç tanıtılmayacak ve A serisi böylece tarihe karışmış olacak.

Mi A4

Peki neden bitti, Android One neden sonlandırılıyor?

Serinin son bulması için ayrıca belirli bir neden yok, tahminimizce Xiaomi bu telefonlara güncelleme sağlarken yazılım desteği veya Google ile yaşadığı sorunlar buna neden olmuş olabilir.

Android One programı hızlı güncellemeler ve daha hızlı destek için kullanılıyor olsa da genellikle geç kaldılar. Bunun örneklerini HTC U11 Life, yerli General Mobile marka birçok telefon, Motorola‘nın bazı cihazlarında da gördük.

İlginçtir, Motorola, OnePlus‘ın yaptığı gibi saf Android arayüzü üzerine ek özellikler ve uygulamalar koyarak Android One girişiminden uzaklaşıyor. Bu HMD Global çatısındaki Nokia‘yı hala daha Android One çalıştıran tek büyük marka yapıyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.