Mobil Ağustos 4, 2020 21:00

OPPO Reno 4 Pro, OnePlus Nord, Realme X3 SuperZoom?

Telefon alırken artık en önem verdiğimiz özelliklerden biri kuşkusuz kamerası. OPPO Reno 4 Pro, OnePlus Nord ve Realme X3 SuperZoom kameralarıyla öne çıkan telefonlar. Peki ama hangisi daha iyi?
OPPO Reno 4 Pro, OnePlus Nord, Realme X3 SuperZoom?

OPPO Reno4 Pro’nun küresel versiyonu resmi olarak Hindistan’daki mağazalarda raflardaki yerini aldı. Ancak Çin pazarında gördüğümüz Reno 4 Pro’dan tamamen farklı bir cihaz. Bu nedenle, Reno 4 Pro’yu içeren daha önce yapılan karşılaştırmalar Hindistan pazarı ve küresel pazar için bir anlam ifade etmiyor. Bu yüzden OPPO Reno 4 Pro‘yu OnePlus Nord ve Realme X3 SuperZoom ile karşılaştırmaya karar verdik.

OnePlus Nord ve OPPO Reno 4 Pro en iyi ekranları sunar ve ekran kalitesi söz konusu olduğunda az çok aynı seviyededir ancak Realme  90 Hz yenileme hızı ve HDR10 içeren (OnePlus Nord HDR10 + özelliklidir) bir Full HD + AMOLED paneli içerir. Realme X3 SuperZoom daha da yüksek bir yenileme hızına (120 Hz) sahiptir, ancak klasik bir IPS paneli ile birlikte gelir ve görüntü kalitesi düşüktür. Bu yüzden ekrana önem veriyorsanız ya OPPO Reno 4 Pro ya da OnePlus Nord’u tavsiye ediyoruz.

En güçlü donanım departmanı, amiral gemisi sınıfı donanıma sahip olan tek kişi olan Realme X3 SuperZoom’a aittir. Snapdragon 855+ tarafından desteklenmektedir (2019’daki en iyi Qualcomm’un amiral gemisi SoC’dur), 12 GB‘a kadar RAM ve 256 GB‘a kadar UFS 3.0 dahili depolama alanına sahiptir. Ancak amiral gemisi donanımına rağmen, 5G bağlantısından yoksundur. OnePlus Nord daha az güçlüdür, ancak 5G’yi destekler. Bu yüzden bazı insanlar alt işlemcisine rağmen bunu tercih edebilir. OPPO Reno 4 Pro‘nun hem 5G hem de amiral gemisi yonga seti yoktur.

OnePlus Nord, kamera karşılaştırmasını OIS destekleyen 48 MP ana kamera, 8 MP ultra geniş sensör, 5 MP makro lens ve 2 MP derinlik sensörü ile kazanıyor. Ayrıca, 32 MP ana sensör ve 8 MP ultra geniş açılı bir ön kamera içerir. Ancak OPPO Reno 4 Pro, diyafram açıklığı ve Sony ana sensörü ile oldukça cazip bir kamerası olan bir telefon. Realme X3 SuperZoom daha düşük bir ana sensöre sahiptir ancak 5x optik zoom özelliğine sahip 8 MP periskop merceği sayesinde zoom özelliği tatmin edicidir. OPPO Reno 4 Pro ve OnePlus Nord’da telefoto kamera yoktur. OnePlus Nord gibi, Realme X3 SuperZoom da 32 MP çift ultra geniş ön kameraya sahiptir. Kameradan beklentinize göre seçim yapmanızı öneririz.

 

 

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.