Mobil Ağustos 4, 2020 19:00

Ablan Star Bebeğim! MediaTek Dimensity 5G Telefonlar…

Ablan Star Bebeğim! MediaTek Dimensity 5G Telefonlar…

Kendi bağımsız yonga seti dökümhanelerine sahip Huawei ve Samsung dışında, diğer tüm cep telefonu üreticileri yonga kaynakları için çoğunlukla Qualcomm ve MediaTek‘e güveniyor. 5G döneminden önce MediaTek bazı zorluklar yaşıyordu, ancak 5G çekişmesine başladığından beri Tayvanlı çip üreticisi bir toparlanma yaşadı. Artık MediaTek eskisi gibi “aşırı şarj emen ve düşük performanslı”  imajına sahip değil.  MediaTek’in ilk Dimensity serisi yonga seti Dimensity 1000‘dir. Ancak dünyada bu yonga ile tek bir akıllı telefon yoktur. Bunun yerine, sırasıyla Dimensity 1000L (OPPO Reno 3 5G) ve Dimensity 1000+ (iQOO Z1 5G) ile çalışan bir cihazımız var. Bu iki çip, henüz gün ışığını görmeyen standart Dimensity 1000’in tonlanmış ve güçlendirilmiş modelleridir.

Ayrıca, Tayvanlı yonga üreticisi Dimensty 800, Dimensity 820 ve Dimensity 720 gibi bir dizi Dimension orta segment 5G yonga setini piyasaya sürmeye devam etti. Bu yongalar Çin pazarında bulunan en ucuz 5G akıllı telefonlardan bazılarına güç veriyor.

Ancak başlangıçta belirtildiği gibi, bunların hiçbiri Çin dışında mevcut değildir. Ancak, yakında küresel pazarlarda satılan akıllı telefonlara güç sağladığını görebiliriz. MediaTek,  Q 2020 tanıtımında yonga setlerini doğruladı. MediaTek Dimensity 5G telefonların ise Q 2021’de duyurulması bekleniyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.