Ana sayfa » Akıllı Telefon » Mi 11 Pro’yu es geçin!!! Mi 20 Pro konsept tasarımı aklınızı başınızdan alacak!!!

Mi 11 Pro’yu es geçin!!! Mi 20 Pro konsept tasarımı aklınızı başınızdan alacak!!!

Mi 11 Pro’yu es geçin!!! Mi 20 Pro konsept tasarımı aklınızı başınızdan alacak!!!

Amiral gemisi ve orta segment cihazları ile beğenileri toplayan Xiaomi, gelecek yıl tanıtacağı Mi 11 Pro’yu, Mi 20 Pro olarak adlandırabilir.

Akıllı telefon piyasasının şüphesiz en iyi şirketlerinden biri olan Xiaomi, önümüzdeki yıllarda büyük bir değişikliğe gidebilir. Bildiğiniz üzere Çinli üretici son olarak Mi 10 Pro amiral gemisini piyasaya sürmüştü. Ardından Mi 10 Pro Plus‘ı da yakın zamanda bekleyenleri ile buluşturacak olan Xiaomi, gelecek yılda ise bambaşka bir döneme geçiş yapabilir. Yabancı kaynaklardan gelen son haberlere göre Çinli teknoloji devi, gelecek yıl piyasaya süreceği Mi 11 Pro‘yu, Mi 20 Pro olarak karşımıza çıkarabilir.

Aslında bu tür değişiklikleri ilk defa Xiaomi’de görmüyoruz. Hatırlarsınız Samsung’da S11 serisini S20 olarak pazara getirmişti. Yani Çinli üreticinin böyle bir değişiklik yapmasına aslında çok da şaşırmamak gerek. Şimdi gelelim asıl konumuza…

Bildiğiniz üzere Xiaomi bu yıl Mi 10 serisini tanıttı ve aradan çıkardı. Ancak son sızıntılara göre Çinli şirket, bu seriye bir de Mi 10 Pro Plus modelini ekleyecek ve defteri tamamen kapatacak. Tüm bunlar gündemde dolaşırken Xiaomi aynı zamanda, bir sonraki amiral gemisi içinde çalışmalarına başladı.

Geçtiğimiz günlerde Mi 11 Pro serisinin bir konsept videosu ortaya çıkmıştı. Bugün ise farklı bir kaynak, Mi 11 Pro’nun es geçileceğini ve Mi 20 Pro olarak geleceğini iddia etti. Hatta bununla da yetinmedi; bir de konspet videosu ile iddialarını destekledi.

Mi-20-Pro

Gelecek yıl piyasaya sürülmesi beklenen  Mi 20 Pro, gücünü Qualcomm‘un son amiral gemisi işlemcisi olan Snapdragon 875’ten alacak. Buna ek olarak şirket kavisli ekran tasarımından da vazgeçecek ve tıpkı Mate 40 Pro gibi, tam ekranlı bir tasarıma yer verecek.

Mi 10 Pro, hatırlarsınız Kavisli ve delikli bir ekran tasarımı ile karşımıza çıkmıştı. Ancak Xiaomi, yukarıda da gördüğünüz gibi Mi 20 Pro’da bambaşka bir tasarıma geçecek ve kamerayı ekran altına yerleştirecek.

Başka bir detaydan bahsedecek olursak Mi 20 Pro,  2K çözünürlüğe ve 90Hz yenileme hızına sahip OLED bir ekran ile gelecek. Bunun yanı sıra ekran boyutu 6,3 inç olurken,  Ekran / gövde oranı ise ince ve uzun bir yapıya sahip 20: 9 oranında olacak.

Kamera özellikleri hakkında konuşacak olursak cihaz, Samsung’un geliştirdiği 148 megapiksellik 5’li bir kamera kurulumu ile gelecek. Aynı zamanda  10 kat kayıpsız optik zoom’u ve 80 kata kadar yakınlaştırmayı destekleyen  çift periskop zoom bulunacak.

Mi 20 Pro Snapdragon 875 ile gelecek

Mi 20 Pro, yukarıda da belirttiğimiz gibi 5nm işlem teknolojisine dayanan Snapdragon 875 işlemci ile gelecek. Performans Mate Mate 40 Pro’nun Kirin 1020‘si ile başa baş olacak, ancak maliyeti biraz daha artacak(5.000 Yuan’dan fazla olacak).

Pil hakkında konuşacak olursak Mi 20 Pro; 120W hızlı şarj ve 40W kablosuz şarj fonksiyonlarını destekleyen 5.500 mAh’lik devasa bir batarya ile gelecek. Buna ek olarak şirket ilk defa  IP68 sertifikasına yer verecek ve yeni amiral gemisini suya/toza karşı dayanıklı hale getirecek.

Şu ana kadar cihaz hakkında tüm bildiklerimiz bu kadar. Ancak önümüzdeki yıl Snapdragon 875‘in ve ekran altı kamera teknolojisinin faaliyete geçeceğini göz önünde bulunduracak olursak, Mi 20 Pro‘nun iddia edildiği gibi bu özellikler ile gelecek olması yüksek bir ihtimal gibi duruyor.

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.