Mobil Ağustos 3, 2020 12:00

Huawei EMUI 11 ve HarmonyOS 2.0 ile Android’i bitirmeye mi geliyor?

Huawei Geliştiriciler Konferansı başlama tarihi resmen açıklandı. Huawei EMUI 11 ve HarmonyOS 2.0 tanıtımı yapılacak. Peki neler değişecek?
Huawei EMUI 11 ve HarmonyOS 2.0 ile Android’i bitirmeye mi geliyor?

Huawei ve Amerika arasında yaşananlardan sonra Huawei, Google uygulamalarını kullanamaz bir noktaya geldi.. Bu büyük bir sorun gibi görünse de “kötü komşu adamı ev sahibi yapar” atasözü gibi bir durum gerçekleşti ve Huawei kendi yolunu seçti. HMS yani Huawei Mobil Servis sistemini kuran Çinli üretici App Gallery ile de birçok uygulamayı kendi ekosistemine getirmeyi başardı. Önümüzdeki günlerde bunu detaylı olarak inceleyeceğiz. Bugün ise Huawei EMUI 11 ve HarmonyOS 2.0 güncellemesi ile ilgili ilk açıklama geldi.

Huawei’nin gerçekleştirdiği Huawei Geliştiriciler Konferansı HDC 2020 bu yıl 12 Eylül – 14 Eylül tarihlerinde yapılacak. Bu konferans sırasında  EMUI 11 arayüzü, HarmonyOS 2.0 işletim sistemi ve HMS Core 5.0 için yeni kitler ve yeni özellikler tanıtılacaktır. HarmonyOS 2.0 tanıtımı oldukça önemli gibi görünse de biz 2021 yılı içinde Huawei‘nin bu işletim sistemini telefonlarında kullanmasını beklemiyoruz. 2022 yılında ise Huawei‘nin kendi ekosistemini tamamen hazır hale getireceğini ve HarmonyOS 3.0 ile telefonlarda yeni bir işletim sistemine geçeceğini öngörüyoruz.

Huawei Google servislerine geri dönecek mi?

Bu konudaki tüm detayları 12 Eylül – 14 Eylül tarihleri arasında net bir şekilde öğreneceğiz. Bu detayları da sizlerle aktaracağız Öncelikle şunun anlaşılması gerek. Huawei Google servislerine bir daha dönüş yapmayacak. O yüzden de telefona Google servisleri kurmaya çalışmak yerine kendi ekosistemi içinde bunları halletmek gerekiyor. GMail‘e ya da Google Drive giriş yapacaksanız bunu web browser üzerinden gerçekleştirmeniz gerekecek. Huawei aynen Apple gibi kendi ekosistemini kuruyor. Bunun farkında değil misiniz???

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.