Mobil Ağustos 2, 2020 20:00

TikTok Microsoft tarafından satın alındı! Bu nasıl iş anlamadık ya neyse

Bugün ortaya çıkan bilgilere göre TikTok Microsoft tarafından resmen satın alınıyor. Peki bu nasıl gerçekleşecek? İşte detaylar...
TikTok Microsoft tarafından satın alındı! Bu nasıl iş anlamadık ya neyse

Amerika‘nın Çinli şirketlere olan yaptırımları ile ilgili durumları sizlere anlatıyoruz ve bunlardaki tutarsızlıkları da elimizden geldiğince göstermeye çalışıyoruz. Sadece “korku” “ihtimal” ve “öngörü” ile yasaklanan Çinli üreticilerden en büyük darbeyi takdir edersiniz ki; Huawei aldı. Bu da yetmezmiş gibi Trump Hükumeti bugün de TikTok‘un ipini çekti. Dün yaptığımız haberde bu durumu size detaylı bir şekilde anlattık ve açıklamaları paylaştık. Bugün gelen bir sızıntıya göre TikTok Microsoft tarafından resmen satın alınıyor.

Alınıyor ama bu satın alma sadece Amerika  için geçerli olacak TikTok‘un Amerika‘da 100 milyon kullanıcısı var. Çinli ByteDance TikTok‘un sahibi ve Amerikalı kullanıcılarını da kaybetmek istemiyor. İşte sırf bundan dolayı da Amerika içindeki tüm faaliyetlerini Microsoft‘a devrediyor. Çinli ByteDance bu noktada yeni, bir şirket kurulabileceğini ve Amerika’daki yatırımcıların da bu şirkette yönetim kurulunda bulunabileceğini söylese de Trump bunu kabul etmedi.

Bu satın alma süreci nasıl sonlanacak? Nasıl bir ödeme sürecine sahip olacak bu konuda detaylar maalesef bulunmuyor. Gerçek olan tek şey Trump‘ın Huawei markasından sonra TikTok gibi bir uygulamaya da kafayı takması oluyor.

Görünen o ki; sıra TikTok uygulamasına geldi. Haydi Microsoft, sana güveniyoruz, bunu da başarabilirsin!!!

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.