Ana sayfa » Mobil » Nokia C3 Geekbench’de Göründü. Topla Kendini Koca Çınar!

Nokia C3 Geekbench’de Göründü. Topla Kendini Koca Çınar!

Nokia C3 Geekbench’de Göründü. Topla Kendini Koca Çınar!

HMD Global bünyesindeki Nokia, giriş seviyesi yeni akıllı telefonu C3 ile Geekbench listesinde yer aldı. Peki özellikleri neler?

Akıllı telefon sektörüne HMD Global çatısı altında yeniden giren Nokia, fiyat performans oranı yüksek cihazlarla piyasaya tutunma çabasında. Son zamanlar piyasaya damga vuran bir telefon tanıtamayan şirket, gelecek ay Berlin’de IFA 2020 etkinliği kapsamında bazı modeller tanıtacak. Nokia C3 de bunlardan birisi olacak.

Birkaç gün önce, Geekbench üzerinde bilinmeyen bir Nokia cihazı listede görüldü. Artık Nokia C3 olduğunu biliyoruz çünkü benchmark veritabanında daha sonra yayınlanan yeni listede bu sefer kendi adıyla beraber göründü. Ayrıca Geekbench sonuçlarında Nokia C3‘ün birkaç özelliğini de görebiliyoruz.

"<yoastmark

İşte Nokia C3 özellikleri:

Cihazın sayfasında yer alan bilgilere göre Nokia C3, tek çekirdekli performans testinden 149 puan alırken çok çekirdekli performans testinden 820 puan almayı başardı.

Android 10 işletim sistemi üzerinde çalışan cihaz 3 GB değerinde RAM barındırıyor. Performans testi sonuçlarından da anlayacağımız üzere bütçe dostu olacak olan cihaz, donanım özellikleriyle de bunu kanıtlıyor. 1.2 GHz hızında çalışan 8 çekirdekli, tüm çekirdekleri ARM Cortex A55 tabanlı ve 28 nanometre üretim sürecinden geçmiş bir Unisoc SC9863 işlemciye sahip olacak.

"<yoastmark

Cihaz hakkında henüz resmi bir açıklama yok, ancak TA-1258 model koduna sahip olan ve C3 olduğuna inanılan bir Nokia cihazı, kısa bir süre önce TENAA tarafından onaylandı ve bazı teknik özellikler ortaya koydu. Bu özellikler ise şöyle, 5.99 inç HD+ ekran, 32GB dahili depolama ve 3.000 mAh değerinde bir pil. Akıllı telefonun kamera çözünürlükleri ise kısaca şöyle, önde 5 megapiksel bir selfie kamerası varken, arkada 8 megapiksel tek bir kamera bizi karşılıyor ve hemen bu kameranın altında biyometrik güvenlik için bir adet parmak izi okuyucusu yer alıyor.

Şirket, 4 Ağustos’ta Çin’de C3’ün tanıtılmasını beklediğimiz bir etkinlik yapacak. Eğer bu tarihte tanıtılmaz ise çok büyük ihtimalle IFA 2020’de lanse edilecektir. Cihazın fiyatını ise şimdilik bilmiyoruz ama uygun fiyatlı bir cihaz olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Nokia amiral gemisi telefonlar yerine orta segment telefonlar ile yoluna devam ediyor…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.