Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Epic Store Oyun Mağazasına Mod Desteği Geldi! Sonunda…

Epic Store Oyun Mağazasına Mod Desteği Geldi! Sonunda…

Epic Store Oyun Mağazasına Mod Desteği Geldi! Sonunda…

Epic Store, Steam’i tahtından etmek için çalışmaya devam ediyor. Bilgisayar oyunları sektöründe kartlar yeniden dağıtılıyor.

Her geçen gün popülerliği artan ve verdiği ücretsiz oyunlarla oyun dünyasında gündeme oturan Epic Store, yeni haberlerle oyuncuların beğenisini kazanmaya devam ediyor. Birçok oyuncunun hala daha Steam‘i tercih etmesinin önemli nedenleri var. Mod desteği de bunlardan biri.

Geçtiğimiz yıl Epic Games dijital oyun pazarına eklemek için üzerinde çalıştığı tüm özellikleri detaylandıran halka açık bir yol haritası paylaşmıştı. Bu özelliklerden biri ise mod desteği, en azından beta olarak artık kullanılabilir. Uzun süredir beklenen destek sonunda geldi, Steam ile aralarındaki rekabet kızışıyor.

Epic Steam

Epic Store içerisinde mod desteği kullanılabilir durumda! Peki hangi oyunlarda çalışıyor?

Geçtiğimiz haftalarda oyun mağazası için başarı puanı sistemini getiren Epic Games şimdi de oyunlar için mod desteğini kullanıma sundu. Şirket geçen yazdan bu yana mod desteği üzerinde çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde şirket yöneticilerinden birisi “bu yaptığımız şey, inşa edilmesi uzun sürecek muazzam bir özellik” açıklaması yaptı. Ayrıca Twitter’da MechWarrior 5: Mercenaries oyununun Epic Games Store‘da community (topluluk) tarafından yapılan modlara destek veren ilk oyun olduğunu açıklandı.

PC oyuncularının Epic Games’i sürekli eleştirdiği konu Steam’den daha az özelliğe sahip olmasıydı ve mod desteği de bunların başında geliyordu. Epic Games Store‘un içerisinde bugüne kadar bir mod yöneticisi olmaması dikkate değer bir eksiklikti. Artık bu eksiklik de kapatılmış durumda.

Bakalım bu savaşın galibi kim olacak?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.