Xiaomi Ağustos 1, 2020 22:00

Xiaomi Redmi 9 Prime Ekran Özellikleri Belli Oldu!

Uygun fiyatıyla adından çokça söz ettirecek Redmi 9 Prime modelinin ekran özellikleri açıklandı. İşte fiyat performans canavarı telefonun ekranı!
Xiaomi Redmi 9 Prime Ekran Özellikleri Belli Oldu!

Redmi 9 Prime, hem uygun fiyatıyla hem de fiyatına göre yüksek özellikleriyle fiyat performans telefonlarının arasında yerini alacak. Özellikle ülkemizde bu tarz telefonlara talep artarken uygun fiyatlı bu cihazı da ülkemizde görebilirsek çok güzel olur.

Peki uygun fiyatlı olacak bu telefon kullanıcılarına hangi özellikleri sunacak? Ekranı hangi çözünürlükte ve kaç inç büyüklüğünde olacak?

Redmi 9 Prime Ekran

Manu Kumar Jain Redmi 9 Prime ile ilgili konuştu


Manu Kumar Jain’in yaptığı paylaşımdan anlıyoruz ki Xiaomi Redmi 9 Prime modeli, 6.53 inç boyutunda, Full HD+ çözünürlüğünde bir ekrana sahip olacak. Ayrıca kamera yerleşimi için ekranın üst bölümünde bir damla çentik olmasını bekliyoruz.

Toplamda 5 adet kamera olan cihazda bir adet 8 megapiksel değerinde ön kamera bulunuyor. Cihazın arkasında ise dörtlü kamera dizilimi olacak bu kameralar ise sırasıyla, 13 megapiksel ana kamera, 8 megapiksel ultra geniş açı, 5 megapiksel derinlik algılama ve 2 megapiksel makro kamera. Ayrıca cihazın parmak izi sensörünün de cihazın arka tarafında, kameraların altında olacağı belirtiliyor.

5020 mAh batarya kapasitesine sahip cihaz, 18 W hızlı şarj desteğine de sahip olacak fakat kutudan çıkan şarj adaptörünün ise 10W olacağı da gelen bilgiler arasında.

Cihazın bütün özellikleri henüz açıklanmamış olsa da, bu cihaza MediaTek Helio G80 işlemcisinin güç vereceğini tahmin ediyoruz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.