Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Windows 10 5 yaşında! Peki Windows 11 ne zaman gelecek?

Windows 10 5 yaşında! Peki Windows 11 ne zaman gelecek?

Windows 10 5 yaşında! Peki Windows 11 ne zaman gelecek?

Bu yıl başından beri kullanmak zorunda kaldığımız Windows 10 işletim sistemi 5. yaşını kutlarken birçok kişi Windows 11 bekliyor… Peki ne zaman gelecek?

Bilgisayar kullanıyorsanız; ya Windows ya da Mac işletim sistemlerini kullanıyorsunuzdur. Tabi ki farklı işletim sistemleri de dünya üzerinde var (Linux, Paradus vs) ama son kullanıcıların başka gidebilecekleri bir işletim sistemi yok. Microsoft bu yılın başında Windows 7 güncellemelerini keseceğini belirtse de geçtiğimiz aylarda Windows 7 için bir güncelleme yayınlamak zorunda kaldı. Bugün ise Windows 10 5. yaşını kutluyor. Bizim gibi Windows 10 işletim sistemini sevemeyen birçok kişinin ise aklı halen Windows 7‘de. Peki Windows 11 ne zaman gelecek?

Windows 10, 29 Temmuz 2015 yılında tanıtıldı ve kullanıcılara sunuldu. Geniş kapsamlı dağıtım ise 1 Ağustos 2015 tarihinde başladı. İşte bugün bu işletim sisteminin tam 5. yaşını kutluyoruz. Yani biz kutlamıyoruz da; işte Microsoft kendisi kutluyor. Windows 10 ile ilgili hatırladığımız en önemli şey ise 2018 yılında yapılan güncelleme sonrasında işletim sisteminin büyük hatalar vermesi oluyor. Bu işletim sistemini sanırız hep bu durum ile anacağız. Microsoft o süreçten sonra 6 ayda bir verdiği büyük güncellemeleri 1 yıla çıkartmak zorunda kaldı.

Windows 11 ne zaman gelecek?

Açıkçası bu konuda henüz net bir bilgi yok. Microsoft, önümüzdeki yıl, özellikle iki ekranlı dizüstü bilgisayarlar ve mobil bilgisayarlar için tasarlanmış bir sürüm olan Windows 10X‘i piyasaya sürecek. Bu işletim sistemi popüler olur mu? Bunu da sizin takdirinize bırakıyoruz. Hiçbir yapay zeka desteği, animasyonu, kullanıcı dostu arayüzü olmayan bu saçma sapan işletim sisteminde ne zaman kurtulacağız diyorsanız 2025 yılını hedef göstereceğiz. Zira gelen bilgiler Windows 10 işletim sistemine bir süre daha katlanacağımızı ortaya koyuyor…

Bu süreçte Windows Mobile bitiren, Cortona sesli asistanını belli bir seviyeye getiremeyen, Edge web tarayıcıyı iyi bir noktaya getiremeyen Microsoft‘un yaş gününü tebrik ediyor ve kendisini başarılarından! dolayı ayakta alkışlıyoruz…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.