Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 1, 2020 12:00

Realme V5 AnTuTu testlerinde adeta yargı dağıtıyor!!!

Realme'nin bir süredir üzerine çalıştığı yeni V serisi telefonu Realme V5, Dimensity 720 yonga seti ile AnTuTu Benchmark testlerinde görüldü.
Realme V5 AnTuTu testlerinde adeta yargı dağıtıyor!!!

Son zamanların yükselen yıldızı Realme, yeni akıllı telefonları ile mobil pazara damga vurmaya devam ediyor. Çin menşeili olan bu şirket, bir süredir yeni V serisi Realme V5 için yoğun bir mesai harcıyor. Önümüzdeki günlerde bekleyenleri ile buluşacak olan bu telefon, tanıtım tarihinin yaklaşması ile beraber daha fazla sızıntı ve gerçek görüntüleri ile karşımıza çıkmaya başladı. Şirketin orta segmente getireceği Realme V5, çeşitli yerlerde sızdırıldıktan sonra bugün de, AnTuTu Benchmark testlerinde görüldü. Bu sayede telefonun birkaç önemli özelliğini de kesin olarak öğrenmiş olduk.

Realme-V5-AnTuTu

Yukarıda da gördüğünüz gibi  Realme V5 AnTuTu testlerinde RMX2111 kod adı ile boy gösteriyor. Listeye göre, bu telefon daha önceden de sızdırıldığı gibi MediaTek’in Dimensity 720 yonga setinden güç alıyor. Genel performans testlerinde  301.380 puan alan V5, sırasıyla CPU’da 96.385 puan, GPU’da 73.639 puan, bellekte 74.302 puan ve arayüz testlerinde ise 57.054 UX puan alarak ne kadar güçlü bir telefon olduğunu ortaya koyuyor.

Realme V5 teknik özellikleri

TENAA tarafından sağlanan verilere göre Realme V5, Full HD + çözünürlüğü destekleyen 6.5 inç IPS LCD bir ekran ile karşımıza çıkacak. Buna ek olarak cihaz, yukarıda da belirttiğimiz gibi Dimensty 720 yonga setinden güç alacak. Son olarak V5, 128GB dahili hafıza ile gelecek ve 8GB‘lık bir RAM ile de desteklenecek.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.