Mobil Ağustos 1, 2020 10:00

Huawei 4X resmen tanıtıldı! Sorarsan çocuk saati ama büyükler takacak!

Huawei 4X resmen tanıtıldı! Sorarsan çocuk saati ama büyükler takacak!

Çocuk saatleri konusunda son dönmede oldukça fazla araştırma yapıyoruz. Zira bizim de böyle bir ürüne ihtiyacımız var. Bun noktada birçok kriter var ve bugün Çin’de yapılan online lansman ile tanıtılan Huawei 4X bu ihtiyaçların hepsini fazlasıyla karşılıyor. Öncelikle bir akıllı saatte 2 farklı kamera kullanımını ilk kez görüyoruz. Kameralardan birisi yukarı yani size diğeri de karşıya bakıyor.

Size bakan kamera 5 megapiksel sensöre sahip. Bu kamera çocuğunuz ile görüntülü görüşme yapmaya yarıyor.  Öndeki 90 derecelik ikinci kamera ise hem çoğunuzun bulunduğu ortamı görmeyi hem de belge tarama gibi oldukça güzel bir özelliğe sahip. Bu kameranın f/2,0 diyafram değerinde ve 4X dijital zoom yapma yeteneği olduğunu da belirtelim. Bu kamera ayrıca bir nesneyi tanımlamakla kalmayıp aynı zamanda web üzerinde çeşitli bilgiler aramaya izin veren yapay bir zeka sistemi ile donatılmıştır.

Huawei yaptığı açıklamada kasa korunduğu için her iki kameranın da suda kullanılabileceğini iddia ediyor (5 ATM). Ancak, bu işaretin yalnızca saatin suya ara sıra ve düzensiz daldırmaya dayanabileceği anlamına geldiğini unutmayın. Yani bu saat ile denize ya da havuza dalmak istenmeyen sonuçlar ortaya çıkarabilir.

1.41 inç AMOLED, 320×360 piksel çözünürlüklü ekrana sahip olan saatin 16GB Hafızası ve 1GB RAM gücü bulunuyor. 200 Ülkede sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için  NFC, Wi-Fi, Bluetooth ve LTE bağlantılarına sahip olan Huawei 4X‘in iç mekan konumlandırması da dahil olmak üzere GPS + Beidou + GLONASS + GALILEO + QZSS desteği olduğunu da belirtelim.

Saat, fiziksel aktivite izleme ve çocuklar için çok sayıda eğitim içeriğine sahip özel bir uygulama mağazasına sahip olacak. 800 mAh pil ve hızlı şarj desteği ile donatılmıştır. Sadece 20 dakika içinde saat %0 ile %50 arasında şarj edilebilir. Tüm fonksiyonlar kullanılırken çalışma süresi en az bir gündür.

Bu ürünün fiyatının 200 dolar olduğunu da belirtelim. Çocuklarımızı korumak için en iyisini arıyorsak; sanıyoruz ki bu ürün en iyisi…

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.