Ana sayfa » Asus » Asus ROG Phone 3 ekran tarama hızı bizi deli edecek!

Asus ROG Phone 3 ekran tarama hızı bizi deli edecek!

Asus ROG Phone 3 ekran tarama hızı bizi deli edecek!

Asus ROG Phone 3 ekran tarama hızı 160 Hz’de çalışabiliyor! Peki bu nasıl olabiliyor? Hani ekran tarama hızı 144 Hz demiştin Asus Bey?

Asus ROG Phone 3, bir akıllı telefondaki en hızlı ekran yenileme oranı olan 144 Hz ekran tarama sahip fakat görünen o ki bu panel 160 Hz yenileme hızında da çalışabiliyor. Asus ROG Phone 3 ekran tarama hızının bu seçeneği, orijinal yazılımında bulunmamasının kendilerince mantıklı bir nedeni olduğunu söylemeliyiz. Bu yüzden kesinlikle dikkatli olmalısınız.

rog phone 3

XDA Geliştiricileri, ekranın gerçekten de 160 Hz ’de çalıştığını ispatladılar. Teknik olarak fps kilidi açılmış bazı oyunların 160 Hz’de çalışabileceğini belirtildi. Yapılan testlerde 1945 Air Force, Death Trigger 2, Mortal Kombat gibi oyunların ROG Phone 3’te saniyede 144 fps kapasite ile çalışabildiği de resmen doğrulandı. Ayrıca Pac-Man gibi bazı oyunlar da 160 Hz tarama hızında oynanabildi.

Bu özelliği kullanmak için şu adımları izleyebilirsiniz.

  • ROG Phone cihazın bootloader kilidi açılmış ve gerekli yazılımsal izinlerin sağlanmış olması gereklidir.
  • Windows, Linux veya Mac bilgisayarınıza Android Hata Ayıklama Köprüsü’nü (ADB) yüklemeniz gerekir.
  • Komut istemi veya terminal penceresini kullanarak 160 Hz modunu açmak için şu komutu girin: adb shell setprop debug.vendor.asus.fps.eng 1
  • 160 Hz modunu kapatmak isterseniz şu komutu girebilirsiniz: adb shell setprop debug.vendor.asus.fps.eng 0

Editörün Notu:
Unutmayınız ki bu deneysel bir moddur, bu modun etkinleştirilmesi ve bu işlemlerin yapılması garantinizi geçersiz kılabilir. Performans, pil tüketimi ve hatta donanımsal sorunlara dahi yol açabilir. Yeterli düzeyde bilginiz yoksa bu işe girişmemenizi tavsiye ederiz. Eğer bununla ilgili bir işlem yapacaksanız kendi sorumluluğunuzda olduğunun farkında olmalısınız.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.