Mobil Temmuz 31, 2020 9:00

Hücum Marşı Eşliğinde Geliyor! Vivo X60s 5G

Çinli teknoloji şirketi Vivo, yeni telefonu Vivo X60s 5G ile "Bu ne hız be kardeşim!" dedirtti. Henüz X50 serisi yeni duyurulmuşken GeekBench'te görüntülenmesi şaşırttı.
Hücum Marşı Eşliğinde Geliyor! Vivo X60s 5G

Birkaç hafta önce, GeekBench‘te  Vivo X60s 5G olduğu söylenen yeni bir Vivo modeli Vivo 2006 olarak ortaya çıktı ve bize temel özellikler hakkında bir fikir verdi. Cihaz ayrıca Bluetooth SIG‘de V2006 model numarasıyla birlikte göründü. X60s, bu kez Danimarka ajansı UL Demko tarafından tekrar sertifikalandırıldı. Cihaz, daha önce görülen iki model numarasını gösteriyor – Vivo 2006 ve V2006. Sertifika sayfası model hakkında çok fazla bilgi vermese de, 33W hızlı şarj desteğinin varlığını doğruluyor.

Sertifika, şirketin X50, X50 Pro ve amiral gemisi Vivo X50 Pro + ‘dan oluşan Vivo X50 serisini duyurmasından sadece birkaç hafta sonra geliyor. Tasarımı da dahil olmak üzere telefon hakkında hala bilmediğimiz çok şey var. Lansman tarihi de bilinmiyor ancak Vivo X60s 5G Çin’den önce Avrupa’da satışa sunulabilir. Söylentiler ayrıca Çin’e ait olan Vivo Z6 5G‘nin küresel varyantı olduğunu gösteriyor, ancak telefonun 44W hızlı şarjı var, bu da bu raporların yanlış olduğunu gösteriyor. İkisi farklı telefonlar olarak piyasaya sürülecek.

Hint menşeli internet sitelerinden edindiğimiz bilgilere göre; telefon 64 MP ana kameraya sahip olacak. Ayrıca 16 MP, Geniş Açı, 8 MP telefoto ve 5 MP derinlik algılayıcı kamera ile gelmesi bekleniyor. Telefon AMOLED ekranla gelecek. Ekran çözünürlüğünün 1080 x 2340 Piksel ve 392 ppi yoğunluğa sahip olacağı söyleniyor. Snapdragon 765G , 8 GB RAM ve 128 GB bellekle geleceği yönünde iddialar var. Şu haliyle telefonun orta üst segment olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu bilgiler şimdilik Vivo tarafından açıklanmadığı için şüpheli olduğunu belirtelim. Ayrıntılar belli oldukça siz değerli okurlarımızla paylaşacağız.

 

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.