Ana sayfa » Mobil » Galaxy Note 20 işlemci konusunda hayalleri şimdiden kırdı!

Galaxy Note 20 işlemci konusunda hayalleri şimdiden kırdı!

Galaxy Note 20 işlemci konusunda hayalleri şimdiden kırdı!

Mobil pazardaki rekabet kıyasıya sürerken Galaxy Note 20 işlemci tarafında rakiplerinden geri kalacak gibi görünüyor. İşte bu acıttı…

Akıllı telefonların en önemli donanımları işlemcileri. Bir yonga seti o telefonun verimliliğini, performansını hatta ömrünü bizlere sunan detaylardan birisi. Kendi yonga setini üretebilen 3 üretici vardı. Samsung, Huawei ve Apple. Bildiğiniz üzere son yaşananlardan sonra Huawei bir süre (en azından Amerikan Başkanı değişene kadar) Kirin yonga setlerini üretemeyecek. Bundan dolayı da kendi yonga setini üretebilen iki üretici kaldı. Bir süredir Samsung‘un Galaxy Note 20 işlemci konusunda yenilik yapacağını söylüyorduk ama bugün ortaya çıkan benchmark testleri hayal kırıklığı yarattı.

Zira ortaya çıkan bilgilere göre yeni nesil Galaxy Note 20 serisinde Galaxy S20 serisinde kullanılan Exynos 990 yonga seti kullanılacak. Bu da Samsung’un rakiplerinin gerisinde kalacağı anlamına geliyor. Zira Apple A14 ile ve Huawei de Kirin 1020 serisi ile 5 nanometre üretim sürecine geçecek. Oysaki Exynos 990 7 nanometre bir yonga seti ve en önemlisi tartışmalı bir yonga seti. Bugün Galaxy Note 20+ ve Galaxy S20+ serisinin benchmark testi ortaya çıktı ve telefonlar aynı puanı aldı.

Oysaki Samsung‘un Exynos 1000 serisine geçiş yapacağı ve bu işlemcinin büyük bir performans ortaya koyacağı bir süredir konuşuluyordu ama bu hikaye görünen o ki; Galaxy S30 serisine kalmış gibi görünüyor…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.