Mobil Temmuz 31, 2020 15:00

Elephone PX Pro tanıtıldı; daha güçlü, daha mantıklı!

Geçtiğimiz aylarda Türkiye pazarına giriş yapan ve uygun fiyatlı modeller ile kullanıcıların karşısına çıkan Elephone, yeni PX Pro modelini tanıttı!
Elephone PX Pro tanıtıldı; daha güçlü, daha mantıklı!

2019‘un Haziran ayında tanıtılan ve Türkiye pazarına lansmandan bir yıl sonra giriş yapan Elephone PX, bu kez de Pro verisyonu ile karşımıza çıktı. Oldukça uygun fiyatı ve pop-up kamerası ile dikkat çeken; ancak donanım tarafında büyük vaadlerde bulunmayan ilk cihaz, Pro versiyonu da fazlasıyla etkilemişe benziyor. Öyle ki Pro olarak tanıtılan yeni model, Haziran 2019‘da tanıtlan PX ile aynı tasarımı kullanıyor. Donanım tarafında ise daha başarılı bir yol izliyor.

6.53 inç %93.1 ekran/gövde oranına sahip FHD+ bir ekranla tanıtılan Elephone PX Pro, MediaTek Helio P70‘den güç alıyor. Bu yonga daha öncesinde Realme 3, OPPO A91 ve Vestel Venus Z40 gibi bilindik cihazlara güç verirken, sekiz çekirdekli bir yapı ile karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda 4GB RAM ve 128GB dahili depolamayı beraberinde getiren cihaz, Mali G72-MP3 grafik birimiyle de düz versiyondan ayrılıyor.

Tasarım tarafında ise az önce de belirttiğimiz gibi PX modeli ile neredeyse aynı görünen PX Pro, renk tarafında ilk cihazdan ayrılmış oluyor. Cihaz Gri ve Yeşil/Mavi geçişli iki farklı renk seçeneği, arka tarafta ikili kamera kurulumu, önde ise pop-up kameralı bir yapıyı kullanıcılara sunuyor. Bu kameralar ise arkada 48MP + derinlik algılı sensör ve ön tarafta 16MP olarak sıralanıyor. Cihazın üzerinde Android 10 bulunuyor ve 199 dolarlık bir fiyat etiketi cihaza eşlik ediyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.