Ana sayfa » Mobil » Realme V5 capcanlı, kapkanlı; uygun fiyat, başarılı donanım, hoş tasarım!

Realme V5 capcanlı, kapkanlı; uygun fiyat, başarılı donanım, hoş tasarım!

Realme V5 capcanlı, kapkanlı; uygun fiyat, başarılı donanım, hoş tasarım!

Çin merkezli teknoloji devi Realme, yeni V5 modeli ile pazarı çeşitlendirecek. Yeni cihaz, 3 Ağustos tarihinde resmiyet kazanacak!

Geçtiğimiz günlerde haberlerimize konu olan ve çok yakında tanıtılması beklenen Realme V5, capcanlı bir şekilde görüldü. Gerek uygun fiyatlı olması, gerek 5G desteği sunması, gerek donanımı ve gerekse tasarım hatlarıyla son derece başarılı bir izlenim bırakan model, 3 Ağustos tarihinde tanıtılacak olması sebebiyle de dikkat çekti. Üç farklı renk seçeneğin ve iki farklı tasarım yapısını benimseyen cihaz, şirketin özgün modellerinden biri olabilir.

2.0GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli MediaTek Dimensity 720‘den güç alacak ve bu sayede 5G desteğini kullanıcılara sunacak olan Realme V5, 6GB ve 8GB RAM opsiyonlarını beraberinde getirecek. Aynı zamanda 128GB dahili depolama, arka tarafta dörtlü kamera ve ön tarafta delikli ekran ile segmentinin gereksinimlerini karşılayacak. Cihazın ekranı da oldukça yeterli olacak.

6.5 inç boyutunda 1080×1920 piksel FHD+ delikli IPS LCD panelli bir ekran ile birlikte tanıtılacak olan cihaz, Gümüş, Mavi ve Yeşil renkleriyle dikkat çekecek. Bu renkler de tasarım bakımından birbirinden ayrılacak. Öyle ki gümüş renkli versiyonun arka tarafında büyükçe bir Realme ibaresi yer alacak iken, diğer iki renkte sol alt köşeye klasik Realme logosu yerleştirilecek. Son olarak da güç tuşu üzerinde bir parmak izi sensörü olacak ve diğer Realme modelleri gibi oldukça başarılı bir performans gösterecek. Cihazın fiyatı ise 200 dolar civarında olacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.