Ana sayfa » Mobil » Kapışma! Realme C15, Redmi 9C, Samsung Galaxy M01s

Kapışma! Realme C15, Redmi 9C, Samsung Galaxy M01s

Kapışma! Realme C15, Redmi 9C, Samsung Galaxy M01s

Fellik fellik uygun fiyatlı telefon aradığımız şu dönemde imdadımıza Realme, Redmi ve Samsung yetişti. Özelliklerini sizler için karşılaştırdık. Yeni telefonları sayesinde artık cebimizde akrep olmayacak!

Realme en iyi batarya telefonunu Realme C15 ile piyasaya sundu. Son nesil Android cihazların en büyük pillerinden biri ile gelmesine rağmen, çok uygun bir fiyat taşıyan giriş seviyesi bir telefon. Ama en iyi giriş seviyesi mi yoksa vasat özelliklere sahip tipik bir batarya telefonu mu? İşte giriş seviyesi segmentinde öğrenmenize izin verecek diğer iki yakışıklı ile bir karşılaştırma! Realme C15‘in özelliklerini kısa süre önce açıklanan Redmi 9C ve Samsung Galaxy M01s ile karşılaştırdık.

Samsung Galaxy M01s‘in bir PLS ekranına sahip olduğu göz önüne alındığında, Realme C15 seviyesine ulaşacağından şüpheliyiz. Realme C15 ve Redmi 9C, IPS panel ile birlikte gelir ve biraz daha iyi görüntü kalitesi sunar. Aynı çözünürlük ve benzer bir boyuta sahipler ancak ekran kalitesi farklı. Ortalamanın altında IPS paneller, kağıttaki özelliklerin önerdiği gibi, mükemmel bir renk doğruluğu vaadetmezler.

En güçlü donanım bölümü Realme C15’e aittir: MediaTek’in Helio G35 yonga setini, oldukça iyi CPU ve GPU performansının yanı sıra 4 GB RAM’e sahip. Helio G35 SoC’yi Redmi 9C’de de alırsınız, ancak maksimum 3 GB RAM ile eşleştirilir. Samsung Galaxy M01s, Helio G35 ile rekabet etme şansı olmayan daha zayıf bir Helio P22’ye sahip ve 3 GB RAM ile geliyor. Bununla birlikte, performanslarını daha iyi hale getiren hafif bir kullanıcı arayüzüne (One UI Core ve Android 9 Pie tabanlı) sahiptir. Ancak Realme C15 ve Redmi 9C Android 10 ile geliyor.

Realme C15’te bulunan 6000 mAh pil, uzun pil ömrünü garanti eder. Hızlı şarjı (18W) desteklemektedir. Hemen sonra 5000 mAh pil ile Redmi 9C geliyor. Samsung Galaxy M01s güzel bir telefon, ancak sadece 4000 mAh bataryaya sahip. Bundan hareketle en iyi giriş segmentinin Realme C15 olduğunu söyleyebiliriz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.