Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Huawei MatePad 10.8 netleşiyor; işte özellikleri ve tanıtım tarihi!

Huawei MatePad 10.8 netleşiyor; işte özellikleri ve tanıtım tarihi!

Huawei MatePad 10.8 netleşiyor; işte özellikleri ve tanıtım tarihi!

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi, başarısını tabletler tarafında da sağlamak istiyor. Huawei MatePad 10.8 çok yakında geliyor!

Bu yıl MediaPad serisini sonlandıran ve MatePad serisine start veren Huawei, yeni modeller ile ürün gamını genişletmeye devam ediyor. 2020 yılının başından beri çeşitli modeller ile her segmente uygun cihazlar üreten Çin merkezli şirket, şimdi de yeni MatePad 10.8‘i tanıtmaya hazırlanıyor. Yeni tablet üst segment iddialı gözükürken, uygun sayılamayacak bir fiyat ile birlikte geliyor. Peki Huawei MatePad 10.8 neler vaad ediyor?

Bugün ortaya çıkan bilgiler neticesinde netleşen ve gerek tarih, gerek donanım, gerekse fiyat tarafında bizleri karşılayan yeni Huawei MatePad 10.8; Kirin 990 ile birlikte gelecek. Aynı zamanda bu cihaz, geçtiğimiz yılın bu ayında tanıtılan MediaPad M6 ile aynı fiyat etiketine sahip olacak (330 dolar).  6GB RAM ve 64GB depolama ile M6’dam ayrılacak olan tablet, 2560 x 1600 piksel 10.8 inç AMOLED ekranıyla dikkat çekecek. Cihazın pil kapasitesi de geçtiğimiz yıl tanıtılan M6 ile aynı olacak; 7.500 mAh.

Tüm bunların yanı sıra Wi-Fi 6 ve NFC desteğini de karşımıza çıkartacak olan MatePad 10.8, 5G destekli bir sürüme de sahip olacak. Cihazın ön siparişleri 30 Temmuz, gönderimleri ise 13 Ağustos‘da yapılacak ve bu ön sipariş yaklaşık 10-15 dolarlık bir avantaj sağlayacak. Aynı zamanda tablette M-Pencil desteği de yer alacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.