Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 29, 2020 22:00

Paramız yetmedi diye üzülmeyin!!! OnePlus Nord Lite bütçe dostu fiyatı ile çok yakında…

Geçtiğimiz haftalarda merakla beklenen OnePlus Nord'u piyasaya süren Çinli üretici, şimdi de bütçe dostu Nord Lite modelini getiriyor.
Paramız yetmedi diye üzülmeyin!!! OnePlus Nord Lite bütçe dostu fiyatı ile çok yakında…

Son zamanlarda orta segment cihazları ile gündeme düşen OnePlus, üstün özellikli Nord modelinin ardından, şimdi de bütçe dostu Nord Lite modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bildiğiniz üzere OnePlus Nord, özellik olarak oldukça yüksek bir donanım ile karşımıza çıkmıştı. Ancak Çinli üretici yakın zamanda biraz fiyattan, biraz da özelliklerden kırparak daha uygun fiyatlı Nord Lite modelini piyasaya sürecek.

Gücünü Snapdragon 690 5G yonga setinden alacak olan OnePlus Nord Lite, 6GB‘lık bir RAM ile desteklenecek.

Daha önce çeşitli yerlerde sızdırılan bu telefon, 91Mobiles ve XDADevelopers’ın raporlarına göre, bu seferde OxygenOS 10.5 yazılımında ortaya çıktı. OxygenOS 10.5 yazılımında “Bullie” adı ile ortaya çıkan bu telefon, geçtiğimiz haftalarda Geekbench’de sızdırılan BE2028 model numarası ile aynı olabilir. Buna ek olarak aynı yazılım kodları bir de, Billie2T ve Billie8T kod adında iki yeni telefonun daha geleceğini ortaya koyuyor. Tabii ki OnePlus, bu konuya yakında açıklık getirecektir.

Nord-lite

Geekbench listesinde BE2028 model numarası ile görülen Nord Lite; yukarıda da dediğimiz gibi  6GB RAM ve Android 10 ile birlikte gelecek. Buna ek olarak tek çekirdekli testte 609 puan alan cihaz, çoklu çekirdekte de ise 1728 puan alarak oldukça iyi bir skor elde etmeyi başarıyor.

Bakalım OnePlus, bütçe dostu olduğu iddia edilen bu telefonu ile kullanıcıların beğenilerini kazanabilecek mi? Bekleyip görelim.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.